Повідомлення

Перейти до розділу
23 вересня 09:00
Вітання Вітання з Днем народження заступника керівника секретаріату Комітету ВАУЛІНУ Ірину Іванівну докладніше
21 вересня 09:14
Засідання Комітету у режимі відеоконференції докладніше
16 вересня 18:10
Засідання Комітету у режимі відеоконференції докладніше
07 вересня 12:56
Звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – вересень 2022 року) докладніше
16 квітня 17:21
Звернення Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України до парламентів країн світу, підтримане на засіданні Комітету 16 квітня 2022 року докладніше
01 лютого 12:24
Звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2021 року – січень 2022 року) докладніше
26 січня 17:54
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання лютий – липень 2022 року докладніше
26 липня 13:50
ЗВІТ про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – липень 2021 року) докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
07 лютого 2019, 11:32

Звіт про роботу Комітету за період дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання ( вересень 2018 року – січень 2019 року )

 

 

З В І Т

про роботу Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України за період дев’ятої  сесії Верховної Ради України восьмого скликання ( вересень 2018 року  – січень 2019 року )

 

       Згідно із затвердженим планом роботи Комітету на дев’яту сесію Верховної Ради України восьмого скликання, відповідно до положень частини першої статті 89 Конституції України, статті 1 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», Комітетом здійснювалася законопроектна робота, підготовка і попередній розгляд питань, віднесених до його повноважень.

     Протягом звітного періоду проведено 18 засідань Комітету (8 - планових та 10 - поза планом). На засіданнях було розглянуто 79 питань порядку денного, із них: 12 проектів законів України (Комітет головний), 28 проектів постанов Верховної Ради України (Комітет головний), в тому числі 2 проекти Постанов Верховної Ради України в контексті положень частини третьої статті   93 Регламенту Верховної Ради України, 19 проектів постанов про скасування рішень Верховної Ради України, 7 проектів постанов Верховної Ради України про створення депутатських робочих груп; 6 питань (4 проекти законів України в контексті частини четвертої статті 93 Регламенту Верховної Ради України (Комітет не головний),  1 проект Постанови Верховної Ради України (Комітет не головний) та 31 питання з числа інших, що належать до предмета відання Комітету. Зокрема, на засіданнях Комітету було ухвалено 2 роз’яснення Комітету, а також розглянуто 6 подань, підтриманих і внесених до Верховної Ради України Генеральним прокурором України, з яких 4 подання - про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів України, 1 – про надання згоди на затримання народного депутата України, 1 - про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту).   

За період дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання загальний документообіг Комітету становить 990 документів.

За даними реєстрації вхідної кореспонденції до Комітету надійшло 575 документів: проекти законодавчих актів, з підготовки і попереднього розгляду яких Комітет є головним – 33 (з них 3 - це  проекти законів та 30 - проектів постанов), висновки на законопроекти – 89; проекти законодавчих актів  на відповідність вимогам Регламенту Верховної Ради України, з яких Комітет не є головним – 22; інформаційно-довідкові документи – 44; звернення   громадян – 66; листування з народними депутатами України – 70; листування з місцевими радами та їх виконавчими органами, райдержадміністраціями, організаціями та установами – 53; листування з керівництвом Верховної Ради України, з підрозділами Апарату Верховної Ради України, Кабінетом Міністрів України, Адміністрацією Президента України, міністерствами, державними комітетами – 198.

За даними реєстрації вихідної кореспонденції Комітетом опрацьовано та надіслано 414 документів.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»  № 2939-VI від 13.01.2011 (із змінами), Розпорядження Голови Верховної Ради України від 11.05.2011 № 393 «Про забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Апараті Верховної Ради України» в Комітеті було розглянуто та надано відповіді на 9 запитів на інформацію.

 

I. Законопроектна діяльність з питань, з яких Комітет визначено головним

 

1. Проекти законів, проекти інших актів, які внесені на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України – членами Комітету

 

1.1 Про календарний план проведення сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

На засіданні Комітету 18 грудня 2018 року було розглянуто проект календарного плану проведення десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та ухвалено рішення внести до Верховної Ради України народними депутатами України – членами Комітету відповідний проект Постанови (реєстр. № 9419 від 19.12.2018). Верховною Радою України 20.12.2018 розглянуто та прийнято з пропозиціями народних депутатів України календарний план проведення десятої сесії Верховної Ради України (Постанова Верховної Ради України № 2665-VIII).

 

1.2 Питання про зміни в складі комітетів Верховної Ради України.

Протягом дев’ятої сесії Комітетом було розглянуто та підтримано:

заяви про відкликання народного депутата України Заболотного Г.М. з посади заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, залишивши членом цього Комітету та про обрання народного депутата України Кота А.Б. заступником голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, увільнивши від обов’язків члена цього Комітету (проект Постанови Верховної Ради України реєстр. № 9051);

заяву народного депутата України Білозір О.В. про перехід зі складу Комітету з питань європейської інтеграції до складу Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (проект Постанови Верховної Ради України реєстр. № 9106);

заяву народного депутата України Савки І.І.  про обрання його членом Комітету з питань запобігання і протидії корупції (проект Постанови Верховної Ради України реєстр. № 9272);

заяву народного депутата України Куренного В.К. про обрання його членом Комітету у закордонних справах (проект Постанови Верховної Ради України реєстр. № 9416).

1.3 Питання про дострокове припинення повноважень народного депутата України.

Комітетом на засіданні 5 вересня 2018 року було розглянуто заяву та лист народного депутата України Журжія А.В. до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. з проханням ініціювати розгляд Верховною Радою України питання щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України Журжія А.В. (проект Постанови Верховної України (реєстр. № 9052), яку 4 жовтня 2018 року Верховною Радою України не підтримано.

Крім цього, Комітетом було розглянуто, а Верховною Радою України  4 жовтня 2018 року підтримано заяви народних депутатів України Єфремової І.О., Юзькової Т.Л. про складення ними депутатських повноважень у зв’язку з призначенням членами Центральної виборчої комісії (постанови Верховної Ради України № 2591-VIII, № 2592-VIII).

22 листопада 2018 року Верховною Радою України ухвалено Постанову Верховної Ради України «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Фріз І.В.» (№2626-VIII).

 

2. Проекти законів України та проекти інших актів, які надійшли для розгляду до Комітету, та з яких Комітет було визначено головним.

 

2.1 Проекти законів України, з яких Комітет було визначено головним.

 

На засіданні Комітету 19 вересня 2018 року (протокол № 124) розглянуто підготовлений до другого читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів» (реєстр. № 6518) та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти цей законопроект в другому читанні та в цілому. Верховною Радою України 2.10.2018 прийнято Закон України (№ 2578-VIII) та 19.10.2018 повернуто з підписом Президента України.

На засіданні Комітету 16 січня 2019 року (протокол №138) розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю за діяльністю Державного бюро розслідувань та порядку висловлення недовіри Директору Державного бюро розслідувань», внесений народним депутатом України Паламарчуком М.П. (реєстр. №9326 від 22.11.2018). Комітетом ухвалено висновок і прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України включити цей законопроект до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Також на засіданні Комітету розглянуто проекти законів України та проект Постанови Верховної Ради України щодо доцільності включення їх до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України (відповідно до  частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України): реєстр. №№ 6299, 6299-1, 6528, 8075, 8221, 8233, 8279, 8410, 8604, 8610, 9024.  

 

2.2 Проекти постанов Верховної Ради України про скасування рішень Верховної Ради України.

 

 Протягом дев'ятої сесії на засіданнях Комітету неодноразово розглядались питання про скасування рішень Верховної Ради України, аргументацією для внесення яких були порушення встановленої Регламентом Верховної Ради України процедури при розгляді й голосуванні проектів законів Верховної Ради України (стаття 48 Регламенту Верховної Ради України), а саме 19 проектів постанов Верховної Ради України (реєстр.   №№ 9090/П1, 9090/П, 9157-П, 8487-П, 8487-П1, 8488-П, 8488-П1, 9084-П, 9000-П, 9000-П1, 7279-д-П, 9260-П, 9260-П1, 8044-П, 9355-П, 9355-П1, 4128-д-П, 4128-д-П1, 4128-д-П2), які було розглянуто та не прийнято Верховною Радою України.

 

II.   Розгляд у Комітеті проектів законів, постанов та інших актів Верховної Ради України на відповідність оформлення та реєстрації вимогам Регламенту Верховної Ради України та звернень щодо застосування законів України:

 1.   Проекти постанов Верховної Ради України про утворення тимчасових слідчих, спеціальних комісій та депутатських робочих груп Верховної Ради України.

Комітетом 6 листопада 2018 року було розглянуто проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів», внесений народними депутатами України Тимошенко Ю.В. та іншими (реєстр. № 9262 від 06.11.2018), та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України визначитися шляхом голосування щодо утворення запропонованої тимчасової слідчої комісії. Верховною Радою України утворено зазначену Тимчасову слідчу комісію  (Постанова Верховної Ради України № 2605-VIII).

Також Комітетом було розглянуто проекти постанов Верховної Ради України про створення депутатських робочих груп, внесені народним депутатом України Капліним С.М. №№ 8510, 8588, 9005, 9012, 9017, 9130, 9250. Комітетом ухвалено висновки на зазначені проекти та прийнято рішення звернутися до Голови Верховної Ради України, відповідно до частини першої, пункту 2 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України, з пропозицією повернути ці проекти постанов Верховної Ради України суб’єкту права законодавчої ініціативи без їх включення до порядку денного та розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

 

2. Проекти законів України та проекти постанов Верховної Ради України на відповідність вимогам Регламенту Верховної Ради України.

 

Відповідно до плану роботи, затвердженого Комітетом, на виконання вимог частини четвертої статті 93 Регламенту Верховної Ради України, на засіданнях Комітету було розглянуто та ухвалено відповідні експертні висновки на:

-  4 проекти законів України: реєстр. №№ 6303-д; 8568; 9015;9015-1;

-  1 проект постанови Верховної Ради України реєстр. №№ 9011.

 

3. Розгляд звернень народних депутатів України щодо застосування законів України, віднесених до предмета відання Комітету.

 

На засіданні Комітету 17 жовтня 2018 року розглядалася заява народного депутата України Савки І.І. стосовно реалізації передбаченого статтями 32, 35 Закону України «Про статус народного депутата України» права на отримання компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера.

 

4. Розгляд питань про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата України.

 

На засіданнях Комітету 3 та 8 жовтня, 19 листопада 2018 року за участю Генерального прокурора України Луценка Ю.В., народних депутатів України Дунаєва С.В., Колєснікова Д.В., Вілкула О.Ю., Березкіна С.С. розглянуті подання: «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дунаєва Сергія Володимировича», «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Колєснікова Дмитра Валерійовича», «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Вілкула Олександра Юрійовича», «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Березкіна Станіслава Семеновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Березкіна Станіслава Семеновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Березкіна Станіслава Семеновича запобіжного заходу у виді  тримання під вартою (арешту)», підтримані та внесені до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В.

Комітетом були ухвалені висновки по кожному поданню, які були направлені до Верховної Ради України разом з поясненнями вказаних народних депутатів України. Ці питання 4 і 16 жовтня та 20 листопада 2018 року розглядалися і не були підтримані Верховною Радою України.

  

III. У порядку аналізу практики застосування законодавчих актів та контролю за виконанням власних рішень, Комітетом розглядалися такі питання:

 

1. Щодо забезпечення діяльності Верховної Ради України та народних депутатів України.

 

На контролі в Комітеті перебуває питання забезпечення діяльності народних депутатів України та Верховної Ради України в цілому.

На засіданні Комітету 18 грудня 2018 року (протокол №137) були ухвалені роз’яснення Комітету:

- про аналіз практики застосування статті 35 Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо реалізації народними депутатами України права на отримання компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера);

- щодо норм Закону України «Про статус народного депутата України»
(у контексті застосування окремих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»).

 

IV. Розгляд звернень з питань, що належать до предмета відання Комітету

За період дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання у Комітеті були розглянуті звернення, надіслані на розгляд за дорученням Голови Верховної Ради України, а також надійшли від громадян України, народних депутатів України, державних органів, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян безпосередньо до Комітету.

        У зверненнях порушувалися питання щодо застосування окремих положень Закону України «Про статус народного депутата України», дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях Верховної Ради України, обов’язку народного депутата України бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, надання народними депутатами України відповідей на звернення громадян, проведення особистих прийомів головами комітетів Верховної Ради України та головами депутатських фракцій (депутатських груп) тощо.

5 грудня 2018 року народним депутатом України – членом Комітету Шаховим С.В., згідно з графіком особистого прийому громадян у період роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, затвердженим Головою Верховної Ради України, було проведено особистий прийом громадян, який відбувся у приймальні Верховної Ради України по вул. Банковій, 6-8.

Відвідувачами було порушено окремі питання організації роботи народних депутатів України під час пленарних засідань Верховної Ради України,  дисципліни та відповідальності народних депутатів України тощо.

На засіданнях Комітету 17 жовтня та 7 листопада 2018 року були розглянуті питання дотримання дисципліни та норм етики народним депутатом України Барною О.С. (у зв’язку з інцидентом, що стався в кулуарах Верховної Ради України 2 жовтня 2018 року між народним депутатом України Барною О.С. і журналістом – кореспондентом телеканалу «1+1» Колтуновим І.С.) та народним депутатом України Капліним С.М. (під час виступу з трибуни на пленарному засіданні Верховної Ради України 3 жовтня 2018).

 

 V. Заходи, проведені за участі Комітету

 

У Комітеті 10-11 грудня 2018 року, спільно з Офісом Ради Європи в Україні, в рамках проекту «Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та надання допомоги Верховній Раді у проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності» проведено семінар-тренінг на тему: «Верховенство права в нормопроектувальній діяльності Апарату Верховної Ради України», в якому взяли участь близько 60 учасників.

30 січня 2019 року також спільно з Офісом Ради Європи в Україні, за участі першого заступника голови Комітету Павла Пинзеника, керівника відділу програм регіонального співробітництва Венеційської Комісії Ради Європи Кузнєцова Сергія, представника Офісу Ради Європи в Україні Ткаченка Сергія, представників Центру дослідження верховенства права Національного університету «Києво-Могилянська академія Анатолія Зайця, Володимира Венгера, Олексія Цельєва, членів робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу, а також працівників Апарату Верховної Ради України відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу та семінар на тему : «Парламентська служба: принципи та особливості функціонування».

Для підвищення ефективності роботи Комітету та Верховної Ради України в цілому, Комітет вважає за необхідне в період роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання:

- провести у березні 2019 року семінар на тему: «Особливості проходження парламентської служби: зарубіжний досвід»;

- провести у квітні-травні 2019 року семінар на тему: «Парламентська служба: реформування, засади функціонування, гарантії діяльності Апарату Верховної Ради України»; 

-  у порядку аналізу практики застосування законодавчих актів та контролю за виконанням власних рішень постійно тримати на контролі Комітету питання застосування норм Регламенту Верховної Ради України, Закону України «Про комітети Верховної Ради України», оптимізації витрат на забезпечення діяльності Верховної Ради України та ефективного і в повному обсязі освоєння бюджетних коштів, передбачених Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на забезпечення діяльності парламенту, в тому числі підпорядкованими Управлінню справами Апарату Верховної Ради України підприємствами і організаціями.

Крім цього, потребує прискорення розгляду та прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» (реєстр.  № 5522 від 09.02.2017, доопрацьований), внесений народними депутатами - членами Комітету. Прийняття і введення в дію вищезазначеного законодавчого акту дасть можливість працювати парламенту на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

 

 

 

         Перший заступник

голови Комітету                                                 П.В. ПИНЗЕНИК

 

 

Керівник

секретаріату Комітету                                          М.В. НЕХОЦА