11 липня 2023 року (протокол № 158)

Опубліковано 12 липня 2023, о 14:43

 Комітет 

ВЕРХОВНА  РАДА  УКРАЇНИ

     

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ,  ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ

ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

__________________________________________________________________

                                       П Р О Т О К О Л     158 

      «11»      липня      2023  року

                                                            

у режимі відеоконференції

                                                                     9 год. 30 хв.

Головує: голова Комітету Кальченко С.В.

Присутні: Євтушок С.М., Культенко А.В., Марченко Л.І. (з  9 год. 47 хв.), Папієв М.М., Гринчук О.А. (з 9 год. 42 хв),  Загородний Ю.І., Кострійчук С.В.,  Приходько Н.І., Синютка О.М.

Приєдналися до засідання Комітету у режимі відеоконференції: народні депутати України Разумков Д.О., Микиша Д.С.

Присутні: працівники секретаріату Комітету, помічники-консультанти народних депутатів України.

 

Ведеться  стенограма

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. запропонував народним депутатам України - членам Комітету розглянути проект порядку денного, який попередньо було надіслано для ознайомлення та який містив чотири питання та питання «Різне». У зв’язку з відсутністю зауважень і пропозицій до проекту порядку денного, головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування пропозицію прийняти за основу та в цілому порядок денний засідання Комітету.

 

Голосували: за – 8, проти – 0, утрималися – 0  (прийнято одноголосно).

 

 

 

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)», внесений народним депутатом України Разумковим Д.О. (реєстр. № 8401-П від 03.07.2023).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.              

 

2. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)», внесений народним депутатом України Микишею Д.С. (реєстр. № 84011 від 03.07.2023).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.               

 

3. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (р.№8401 від 31.01.2023)», внесений народними депутатами України Тимошенко Ю.В., Наливайченком В.О., Тарутою С.О. (реєстр. № 8401-П2 від 03.07.2023).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.               

 

4. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України про виконану роботу», внесений народними депутатами України – членами Тимчасової спеціальної комісії Бакумовим О.С. та іншими (всього 13 підписів) (реєстр. № 9449 від 30.06.2023).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.              

 

5. Різне.

 

 

1. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)», внесений народним депутатом України Разумковим Д.О. (реєстр. № 8401-П від 03.07.2023).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що до засідання Комітету у режимі відеоконференції приєднався народний депутат України Разумков Дмитро Олександрович, автор проекту Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)» (реєстр. № № 8401-П),  якого було запрошено для участі у розгляді першого питання порядку денного засідання Комітету, і надав йому слово для обґрунтування необхідності внесення цього проекту постанови та відповіді на запитання першого заступника голови Комітету Євтушка С.М. (стенограма додається).

 

В обговоренні питання порядку денного взяв участь голова підкомітету Синютка О.М. (стенограма додається).

 

З 9 год. 42 хв. участь у засіданні Комітету у режимі відеоконференції бере голова підкомітету Гринчук О.А. Загальна кількість членів Комітету – 9 (дев’ять)  народних депутатів України.

 

У зв’язку з відсутністю пропозицій щодо подальшого обговорення першого питання порядку денного засідання Комітету, головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування проект рішення Комітету про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)» (реєстр. № 8401-П),   підготовленого та надісланого для ознайомлення народним депутатам України – членам Комітету перед засіданням Комітету (стенограма додається).

 

Під час голосування відсутній відеозв’язок з головою підкомітету Загороднім Ю.І.  Участь у голосуванні беруть 8 (вісім)  народних депутатів України – членів Комітету.

 

Голосували: за – 6, проти – 0, утрималися – 2  (прийнято більшістю голосів членів Комітету, які взяли участь у голосуванні).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)», внесений народним депутатом України Разумковим Д.О. (реєстр. № 8401-П від 03.07.2023), і рекомендувати Верховній Раді України визначитися шляхом голосування щодо прийняття чи відхилення зазначеного проекту Постанови.

2. Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету.

 

 

2. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)», внесений народним депутатом України Микишею Д.С. (реєстр. № 84011 від 03.07.2023).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що до засідання Комітету у режимі відеоконференції приєднався народний депутат України Микиша Дмитро Сергійович, автор проекту Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)» (реєстр. № 84011),  якого було запрошено для участі у розгляді другого питання порядку денного засідання Комітету, та надав йому слово для обґрунтування необхідності внесення цього проекту постанови  (стенограма додається).

 

У зв’язку з відсутністю пропозицій щодо обговорення другого питання порядку денного засідання Комітету, головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування проект рішення Комітету про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)» (реєстр. № 84011),   підготовленого та надісланого для ознайомлення народним депутатам України – членам Комітету перед засіданням Комітету (стенограма додається).

 

Голосували: за – 7, проти – 0, утрималися – 2  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 30.06.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. № 8401 від 31.01.2023)», внесений народним депутатом України Микишею Д.С (реєстр. № 8401-П1 від 03.07.2023), і рекомендувати Верховній Раді України визначитися шляхом голосування щодо прийняття чи відхилення зазначеного проекту Постанови.

2. Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету.

 

 

3. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (р.№8401 від 31.01.2023)», внесений народними депутатами України Тимошенко Ю.В., Наливайченком В.О., Тарутою С.О. (реєстр. № 8401-П2 від 03.07.2023).

 

З 9 год. 47 хв. участь у засіданні Комітету у режимі відеоконференції бере заступник голови Комітету Марченко Л.І. Загальна кількість членів Комітету – 10 (десять)  народних депутатів України.

 

У зв’язку з відсутністю пропозицій щодо обговорення третього питання порядку денного засідання Комітету, головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування проект рішення Комітету про проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (р.№8401 від 31.01.2023)» (реєстр. № 8401-П2), підготовленого та надісланого для ознайомлення народним депутатам України – членам Комітету перед засіданням Комітету (стенограма додається).

 

Голосували: за – 8, проти – 0, утрималися – 2  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (р.№8401 від 31.01.2023)», внесений народними депутатами України Тимошенко Ю.В., Наливайченком В.О., Тарутою С.О. (реєстр. № 8401-П2 від 03.07.2023), і рекомендувати Верховній Раді України визначитися шляхом голосування щодо прийняття чи відхилення зазначеного проекту Постанови.

2. Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету.

 

 

4. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України про виконану роботу», внесений народними депутатами України – членами Тимчасової спеціальної комісії Бакумовим О.С. та іншими (всього 13 підписів) (реєстр. № 9449 від 30.06.2023).

 

У зв’язку з відсутністю пропозицій щодо обговорення четвертого питання порядку денного засідання Комітету, головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування проект рішення Комітету про проект Постанови Верховної Ради України «Про звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України про виконану роботу» (реєстр. № 9449),   підготовленого та надісланого для ознайомлення народним депутатам України – членам Комітету перед засіданням Комітету (стенограма додається).

 

Під час голосування відсутній відеозв’язок з головою підкомітету Синюткою О.М.  Участь у голосуванні беруть 9 (дев’ять)  народних депутатів України – членів Комітету.

 

Голосували: за – 9, проти – 0, утрималися – 0  (прийнято одноголосно членами Комітету, які взяли участь у голосуванні).

 

УХВАЛИЛИ:

Експертний висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України про виконану роботу» (реєстр. № 9449) і направити його Голові Верховної Ради України та Тимчасовій спеціальній комісії з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України

 

 

5. Різне.

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. надав слово народному депутату України Разумкову Д.О. (на його прохання), присутньому  на  засіданні Комітету у режимі відеоконференції у зв’язку з участю у розгляді першого питання порядку денного засідання Комітету, який поінформував народних депутатів України – членів Комітету про можливе його звернення до Комітету з проханням про розгляд на засіданні Комітету питання про проект Постанови Верховної Ради України про скасування рішення Верховної Ради України, який не розглянуто Верховною Радою України і на нього звертали увагу члени Комітету Євтушок С.М. та Синютка О.М. під час розгляду першого питання порядку денного (стенограма додається).

Питань для розгляду у Різному народними депутатами України – членами Комітету запропоновано не було.

 

 

 

 

 

Голова Комітету                                                      С.В. КАЛЬЧЕНКО

 

                                                                                                                   Секретар Комітету                                                   М.М.ПАПІЄВ      

 

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку