Анотація щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України» (реєстр. № 5005 від 02.02.2021), для підготовки його до першого читання.

Комітет
20 травня 2024, 16:28

 

До реєстр. № 5005

від 03.02.2021

 

 

Комітет на своєму засіданні 20 травня 2024 року розглянув проект Закону України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України», внесений народними депутатами України Кондратюк О.К. та іншими (всього 20 підписів)  (реєстр. № 5005 від 02.02.2021), для підготовки його до першого читання.

У поданому законопроекті запропоновано внести зміни до низки статей Регламенту Верховної Ради України (статті 13, 51, 52, 80-82, 93, 103, 204), передбачивши, зокрема, що делегування до складу Підготовчої депутатської групи, обрання до складу керівництва Верховної Ради України, комітетів Верховної Ради України, формування офіційних делегацій Верховної Ради України здійснюється з урахуванням забезпечення принципу представництва жінок і чоловіків. Крім цього, пропонується доповнити Регламент Верховної Ради України новелами, якими передбачається, що кожен законопроект, проект іншого  акта направляється на гендерно-правову експертизу.

Також, у законопроекті передбачається внести зміни до статей 6, 7 та 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», а також до частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» щодо  урахування забезпечення представництва жінок і чоловіків під час формування персонального складу комітетів Верховної Ради України,

Крім цього, автори законопроекту пропонують внести зміни до  статей 1, 3, 6  Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» з метою визначення поняття  «сексизм - небажана для особи та/або групи осіб певної статі поведінка, метою або наслідком якої є приниження людської гідності за статевою ознакою або створення стосовно такої особи чи групи осіб, з огляду на їх статеву приналежність, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери (середовища)».

Комітет ухвалив висновок на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії дискримінації та дотримання норм етики народними депутатами України», внесений народними депутатами України Кондратюк О.К. та іншими (всього 20 підписів)  (реєстр. № 5005 від 02.02.2021), та рекомендує Верховній Раді України за наслідками розгляду  в першому читанні прийняти законопроект (реєстр. № 5005) за основу з дорученням Комітету підготувати цей законопроект до другого читання.