Анотація щодо проекту Закону України «Про внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» (реєстр. № 10414)

Комітет
20 травня 2024, 14:52

 

на проект Закону України «Про внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» щодо  забезпечення поіменного голосування народних депутатів України на засіданнях комітетів та комісій», внесений народними депутатами України  Фроловим П.В., Устіновою О.Ю. (реєстр. № 10414 від 18.01.2024)

 

Комітет на засіданні 20 травня 2024 року (протокол № 194) розглянув проект Закону України «Про внесення змін до законів України «Про комітети Верховної Ради України» та «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» щодо  забезпечення поіменного голосування народних депутатів України на засіданнях комітетів та комісій», внесений народними депутатами України  Фроловим П.В., Устіновою О.Ю. (реєстр. № 10414 від 18.01.2024).

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 44, 51 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та до статей 6, 16, 21 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»,  щодо фіксації результатів поіменного голосування на засіданнях комітету, комісії Верховної Ради України народними депутатами України – членами відповідного комітету, із занесенням інформації до протоколу засідання комітету Верховної Ради України, та відображенням у висновку відповідної  тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України.

Під час розгляду законопроекту (реєстр. № 10414) Комітет звернув увагу, що назва законопроекту потребує внесення редакційних уточнень, а також застосування єдиного підходу до визначення у тексті законопроекту термінології «поіменне голосування», «результати поіменного голосування», «результати голосування», «результати його поіменного голосування» у відповідності до положень Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та  Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії».

Також Комітет привернув увагу до запропонованої авторами зміни до статті 21 Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії», якою передбачено, що тимчасова слідча комісія при підготовці висновку щодо кожної встановленої обставини проводить  «поіменне голосування», результати якого  наводяться у висновку слідчої комісії із зазначенням прізвища, імені, по батькові (за наявності) кожного члена тимчасової слідчої комісії. Проте  висновки тимчасової слідчої комісії, на відміну від протоколу, який оприлюднюється відповідно до положень статті 6 цього Закону, можуть буди оприлюднені лише за рішенням Верховної Ради України, оскільки висновки можуть містити інформацію з обмеженим доступом.

Комітет ухвалив висновок на проект Закону України (реєстр. № 10414) і рекомендує Верховній Раді України за наслідками розгляду  в першому читанні прийняти законопроект (реєстр. № 10414) за основу з дорученням Комітету підготувати цей законопроект до другого читання.