РІШЕННЯ
про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік
(листи Управління справами Апарату Верховної Ради України від 25.02.2026 (електронні картки документів (2159192) та (2159205)
Протокол № 257
від 9 березня 2026 року
Розглянувши надіслані, згідно з листами Управлінням справами Апарату Верховної Ради України, згідно з листами від 25 лютого 2026 року № 15/10-2026/41712 (2159192) – Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О. та № 15/11-2026/41711 (2159205) – Комітету, звіт про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік (далі – Звіт), пояснювальну записку до зазначеного Звіту, додатки з інформацією щодо використання видатків загального фонду, надходжень та витрат спеціального фонду, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ, керуючись положеннями пункту 6 частини першої статті 13 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», пункту 18 додатку до Постанови Верховної Ради України «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» від 29.08.2019 № 19-IХ, Комітет в и р і ш и в:
1. Інформацію Комітету про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік (додається) взяти до відома.
2. Інформацію Комітету про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік надіслати Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О., Керівнику Апарату Верховної Ради України Штучному В.В. та Управлінню справами Апарату Верховної Ради України.
Голова Комітету С.В. КАЛЬЧЕНКО
ІНФОРМАЦІЯ
про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік (листи Управління справами Апарату Верховної Ради України від 25.02.2026 (електронні картки документів (2159192) та (2159205)
На засіданні Комітету 9 березня 2026 року (протокол № 257) було розглянуто надіслані Управлінням справами Апарату Верховної Ради України, згідно з листами від 25 лютого 2026 року № 15/10-2026/41712 (2159192) Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О. та № 15/11-2026/41711 (2159205) – Комітету, звіт про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік (далі – Звіт), пояснювальну записку до зазначеного Звіту, додатки з інформацією щодо використання видатків загального фонду, надходжень та витрат спеціального фонду, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ.
Відповідно до пункту 24 частини першої статті 78 Регламенту Верховної Ради України Голова Верховної Ради України на виконання повноважень, визначених Конституцією України, не пізніш як через два місяці після закінчення бюджетного року забезпечує подання на розгляд Верховної Ради України звіту про виконання кошторису Верховної Ради за минулий рік. Згідно з електронною резолюцією Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. (електронна картка документа (2159192) підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів Звіт через систему електронного документообігу було надано для ознайомлення народних депутатів України – членів відповідних комітетів Верховної Ради України та голів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України.
Своєю чергою, питання кошторису Верховної Ради України, організації роботи Верховної Ради України та контролю за виконанням її апаратом функцій із забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів належать до предмета відання Комітету (додаток до Постанови Верховної Ради України «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» від 29.08.2019 № 19-ІХ).
Враховуючи це, та за результатом попереднього аналізу інформації, поданої у Звіті та додатках до нього, Комітет зазначив таке.
У кошторисі Верховної Ради України на 2025 рік (Постанова Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ) затверджено видатки відповідно до асигнувань, визначених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Відповідно до додатку 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (в редакції Закону від 19.11.2024 № 4059-ІХ) головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України передбачено видатки в обсязі 3 139 284,2 тис. грн, з яких за загальним фондом – 3 131 839,7 тис. грн, а за спеціальним фондом – 7 444,5 тис. грн.
У зв’язку із змінами, внесеними до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» згідно із Законом України від 20.08.2025 № 4571-ІХ (далі – Закон України № 4571-ІХ) загальний обсяг видатків, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України, збільшився на 5 000,0 тис. грн (збільшення видатків споживання за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» – на відрядження народних депутатів України, їх помічників-консультантів).
З урахуванням таких змін обсяг видатків (на рік) головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України склав 3 144 284,2 тис. грн, з яких за загальним фондом – 3 136 839,7 тис. грн та за спеціальним – 7 444,5 тис. грн.
У розрізі окремих бюджетних програм (за рахунок зменшення видатків у розрізі однієї з програм та одночасного збільшення таких видатків за іншими бюджетними програмами) впродовж 2025 року також відбувалися зміни – в межах затверджених кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік обсягів видатків (детальна інформація у додатку 1 до звіту з посиланням на довідки Міністерства фінансів України щодо перерозподілу, а також зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік») [1].
У наданому Управлінням справами Апарату Верховної Ради України Звіті та додатках до нього, а також в інформації Комітету про виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік показники видатків, що передбачалися у 2025 році для забезпечення діяльності Верховної Ради України, наводяться в обсягах з урахуванням змін, що відбулися у зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та проведенням інших перерозподілів (відповідно до визначеної бюджетним законодавством процедури – за погодженням з Міністерством фінансів України).
За бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» відповідно до кошторису Верховної Ради України на 2025 рік передбачалися видатки споживання загального фонду в обсязі 1 657 797,3 тис. грн.
Згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (від 20.08.2025 № 4571-ІХ), як вже зазначалось вище, видатки загального фонду в розрізі вказаної бюджетної програми (0111010) було збільшено на 5 000,0 тис. грн.
Крім того, головним
розпорядником бюджетних коштів – Управлінням справами Апарату Верховної Ради
України в порядку реалізації Кабінетом Міністрів
України положень статті 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025
рік», та, зокрема, відповідно до рішення Комітету (від 1 грудня 2025 року
протокол № 249), прийнятого за результатами розгляду питання про звіт
Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять
місяців 2025 року, було подано пропозиції
Міністерству фінансів України щодо спрямування коштів, не використаних впродовж
року за бюджетною
програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України»
у сумі 48 500,0 тис. грн
(за видатками: КЕКВ 2110 «Заробітна плата» – 20 000,0 тис. грн; КЕКВ 2120
«Нарахування на оплату праці» – 4 400,0 тис. грн; КЕКВ 2730 «Інші виплати
населенню» – 24 100,0 тис. грн) на
фінансове забезпечення сектору безпеки і оборони.
Як зазначено у пояснювальній записці до Звіту, з урахуванням зазначених пропозицій Кабінетом Міністрів України 26 грудня 2025 року видано розпорядження № 1503-р «Про скорочення видатків, передбачених окремим головним розпорядникам коштів державного бюджету, та збільшення видатків Міністерству оборони у 2025 році».
У зв’язку зі змінами, внесеними до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», у зв’язку з реалізацією статті 58 Закону України «Про Державний бюджет України» (щодо скорочення видатків загального фонду державного бюджету розпорядників коштів державного бюджету та збільшення видатків загального фонду державного бюджету Міністерства оборони України за окремими бюджетними програмами), у зв’язку з проведенням Управлінням справами Апарату Верховної Ради України окремих перерозподілів за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» видатки загального фонду склали 1 638 452,2 тис. грн, з яких видатки споживання – 1 609 493,5 тис. грн, а видатки розвитку – 28 958,7 тис. грн.
Своєю чергою, касові видатки споживання становили 1 512 908,8 тис. грн (94,0 % від запланованого річного обсягу), касові видатки розвитку – 24 219,7 тис. грн (83,6 % від запланованого річного обсягу). Загалом рівень освоєння коштів за цією бюджетною програмою за 2025 рік склав 93,8 %.
У додатку 2 до звіту деталізовано обсяги видатків, затверджених на 2025 рік (з урахуванням змін, скорочень обсягів та перерозподівлів), та їх касові обсяги за кодами економічної класифікації видатків.
Найбільшими за обсягами у видатках споживання загального фонду у розрізі бюджетної програми 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» є видатки на оплату праці (КЕКВ 2110), за рахунок яких здійснюється виплата заробітної плати народним депутатам України та їх помічникам-консультантам. Річний обсяг цих видатків (з урахуванням скорочення видатків згідно з розпорядженням КМУ від 26.12.2025 № 1503-р на 20 000,0 тис. грн) становив 958 495,8 тис. грн, а касові видатки – 903 322,7 тис. грн. (різниця між запланованими та касовими обсягами – 55 173,1 тис. грн (розраховано за показниками, наданими у додатку 2).
Запланований річний обсяг видатків на нарахування на заробітну плату (КЕКВ 2120) склав 210 870,7 тис. грн, з яких касові обсяги за звітний період – 195 819,9 тис. грн. У розрізі цих видатків також існує різниця між запланованими на рік і касовими видатками в обсязі 15 050,8 тис. грн (розраховано за показниками, наданими у додатку 2).
Комітет також зазначив, що у загальній структурі видатків споживання загального фонду у розрізі бюджетної програми 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» передбачено видатки за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню», за рахунок яких здійснюється відшкодування народним депутатам України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, компенсація проїзду територією України, компенсація витрат на оренду житла або винайм готельного номера, виплати премій (стипендій) Верховної Ради України.
Так, річний обсяг видатків за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» станом на початок року (відповідно до затверджених кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік обсягів) становив 424 756,2 тис. грн.
Впродовж аналізованого періоду за рахунок перерозподілу на інші цілі, що не були забезпечені кошторисними призначеннями, обсяг видатків за цим кодом економічної класифікації було зменшено на 6 409,5 тис. грн (за рахунок зменшення витрат: на покриття гарантій депутатської діяльності на 1 605,7 тис. грн; на реалізацію Постанови Верховної Ради України «Про Премію Верховної Ради України найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» – на 4 803,8 тис. грн), а також за рахунок скорочення видатків згідно з розпорядженням КМУ від 26.12.2025 № 1503-р на 24 100,0 тис. грн (на фінансове забезпечення сектору безпеки та оборони).
Відтак, річний їх обсяг передбачено на рівні 394 246,7 тис. грн, з яких використано на зазначені цілі – 375 546,8 тис. грн (різниця між запланованими на 2025 рік та касовими обсягами склала 18 699,9 тис. грн.
За рахунок видатків за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» за рахунок додаткової економії бюджетних асигнувань, передбачених для відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, що утворилась виходячи з фактичної кількості народних депутатів України, також було забезпечено реалізацію Постанови Верховної Ради України від 04.12.2025 № 4713-ІХ «Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2025 рік» (на виплату премії яким у 2025 році було необхідно 9 984,0 тис. грн, про що Комітет було поінформовано згідно з листом Управління справами Апарату Верховної Ради України від 24.12.2025 № 15/11-2025/298238 (2089047).
Видатки на відрядження, що передбачалися на початку 2025 року кошторисом Верховної Ради України в обсязі 15 309,7 тис. грн збільшено до 20 309,7 тис. грн, з яких фактично було освоєно 13 626,4 тис. грн. (67,1 %).
За бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» на 2025 рік заплановані кошти за кодом економічної класифікації видатків (2210) «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» у сумі 4 172,9 тис. грн. За рахунок проведеного перерозподілу (у розрізі цієї ж бюджетної програми), що також було погоджено з Комітетом (рішення від 02.06.2025 (протокол № 230), видатки на зазначені цілі було збільшено на 2 125,5 тис. грн. – на покриття потреби в закупівлі паперу). Відтак, заплановані річні обсяги видатків в обсязі 6 734,4 тис. грн було використано в обсязі 6 642,1 тис. грн (98,6 % від річних призначень).
Рівень освоєння видатків споживання за КЕКВ 2240 «Оплата інших послуг (крім комунальних)», з яких здійснюється оплата оренди приміщень в округах, поточні ремонти приміщень, побутової та оргтехніки, придбання ліцензійного програмного забезпечення, оплата поштових послуг тощо склав майже 93,0 % від запланованого на рік обсягу (з 9 215,1 тис. грн запланованих видатків касові склали 8 568,4 тис. грн).
Кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік також передбачалися видатки розвитку в обсязі 28 958,7 тис. грн, що згідно з обґрунтуванням наданим головним розпорядником бюджетних коштів – Управлінням справами Апарату Верховної Ради України на етапі планування показників проекту кошторису Верховної Ради України на 2025 рік, були заплановані за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» на здійснення капітального ремонту аварійного адміністративного будинку Верховної Ради України по провулку Рильському, 8 у Шевченківському районі м. Києва.
Освоєння цих видатків здійснювалося впродовж останнього кварталу 2025 року (у звіті Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису за дев’ять місяців 2025 року касові видатки за цим напрямом були відсутні). При цьому частково було здійснено перерозподіл видатків з капітального ремонту на придбання обладнання для забезпечення діяльності Верховної Ради України на суму 4 814,5 тис. грн (на КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» – додаток 1 до Звіту).
Касові видатки на капітальний ремонт адміністративного будинку Верховної Ради України у провулку Рильському,8 у Шевченківському районі м. Києва склали 19 819,9 тис. грн (згідно із пояснювальною запискою до Звіту).
За бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України спеціального фонду» кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік не було передбачено спеціального фонду.
Водночас,
як зазначено у пояснювальній записці до Звіту, впродовж
2025 року мали місце відповідні надходження та видатки за
спеціальним фондом. У звіті
про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних
надходжень за 2025 рік (спеціальний фонд) зазначено, що за вказаною бюджетною
програмою (0111010) за звітний період надходження спеціального фонду склали
13 439,4 тис. грн (від отриманих благодійних внесків, грантів та
дарунків), зокрема, у вигляді: предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря (КЕКВ 2210) – 992,4 тис. грн;
послуг (КЕКВ 2240) – 1 394,7 тис. грн; обладнання і предметів
довгострокового користування (КЕКВ 3110) – 4 397,3 тис. грн, нематеріальних
активів (КЕКВ 3160) – 6 655,0 тис. грн. Згідно зі звітом про надходження і
використання коштів, отриманих як плата за послуги – находження склали 167,2
тис. грн (від реалізації в установленому порядку майна).
Надходження та видатки спеціального фонду в розрізі вказаної бюджетної програми мали місце і в попередніх звітних періодах 2025 року, про що зазначалося в інформаціях Комітету, підготовлених за результатами розгляду звітів Управління справами Апарату Верховної Ради України відповідно за три місяці, перше півріччя та дев’ять місяців 2025 року.
Згідно з пояснювальною запискою та відповідно до розрахунків, проведених на основі наведених у додатку 2 обсягів видатків (затверджених та касових), рівень освоєння коштів за вказаним КПКВК 0111010 становить 93,8 %.
Таким чином, у розрізі бюджетної програми 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» впродовж року утворилася економія (різниця між затвердженими на рік видатками та їх касовими обсягами) загалом на суму 101 323,7 тис. грн (додаток 2), з яких, зокрема, за рахунок видатків: на оплату праці – 55 173,1 тис. грн; на нарахування на заробітну плату – 15 050,8 тис. грн; на інші виплати населенню – 18 699,9 тис. грн; на відрядження – 6 683,3 тис. грн тощо.
За бюджетною програмою 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» відповідно до обсягів видатків, затверджених кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік (Постанова Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ), передбачалися видатки загального фонду в обсязі 1 366 784,2 тис. грн.
Водночас, впродовж
звітного періоду вказані обсяги видатків було змінено у зв’язку із здійсненням
заходів з реалізації вимог пункту 19
розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на
2025 рік»
в частині фінансового забезпечення видатків на оплату праці з нарахуваннями
(вимоги щодо проведення до 1 квітня 2025 року класифікації посад державної
служби в апараті органу законодавчої влади) відповідно до постанови Кабінету
Міністрів України від 10.09.2025 № 1135 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку
розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті
Міністерству фінансів для забезпечення інституційної спроможності органів
державної влади» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.10.2025 №
1060-р «Про розподіл частини бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів
у 2025 році для забезпечення інституційної спроможності органів державної
влади».
Крім того, за рахунок здійсненого перерозподілу було збільшено видатки в розрізі цієї бюджетної програми за рахунок зменшення видатків за КПКВК 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» (зменшення обсягів видатків, що передбачалися на Премію Верховної Ради України найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, та збільшення їх обсягів для Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України – для проведення робіт з капітального ремонту пошкоджених внаслідок російської атаки окремих адміністративних будинків Верховної Ради України).
Тому річний обсяг видатків споживання загального фонду за КПКВК 0111020 змінився і склав 1 507 546,9 тис. грн, з яких касові видатки – 1 488 107,0 тис. грн (рівень освоєння 98,7 %).
У розрізі підпорядкованих структурних підрозділів, установ та за кодами економічної класифікації видатків виконання кошторису Верховної Ради України за 2025 рік є наступним.
У розрізі Управління справами Апарату Верховної Ради України (згідно із додатком 3) із затверджених на 2025 рік обсягів видатків споживання у сумі 1 013 900,3 тис. грн касові видатки склали 1 010 088,5 тис. грн, рівень освоєння коштів 99,6 %.
Як і за іншими бюджетними програмами, питома вага видатків на оплату праці і нарахування на оплату праці (КЕКВ 2110, 2120) є найбільшою в загальній структурі видатків споживання, передбачених для Управління справами Апарату Верховної Ради України (99,6 % від загального обсягу). Касові видатки за цими кодами склали 1 006 698,9 тис. грн із запланованих 1 010 024,3 тис. грн (99,7 %).
Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України (додаток 4) із запланованого на 2025 рік обсягу видатків споживання в сумі 298 897,3 тис. грн використало 284 155,5 тис. грн (95,1 %).
У розрізі Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України за рахунок здійснення головним розпорядником бюджетних коштів окремих перерозподілів були передбачені також видатки розвитку загалом на суму 7 140,5 тис. грн (3 329,0 тис. грн – на капітальний ремонт конструкцій; 3 811,5 тис. грн – на придбання обладнання та предметів довгострокового користування (відновлення пошкодженого майна в окремих адміністративних будинках). Освоєння цих видатків склало 97,7 %.
Рівень освоєння видатків іншими підприємствами, установами підпорядкованими Управлінню справами Апарату Верховної Ради України, та/або фінансування яких здійснюється з бюджетної програми 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» склав відповідно (додатки 5 - 7):
Автобаза Управління справами Апарату Верховної Ради України із запланованих на 2025 рік 143 913,9 тис. грн використано 143 087,4 тис. грн – 99,4%;
Дослідницька служба Верховної Ради України – із запланованих на 2025 рік 47 835,4 тис. грн використано 47 776,1 тис. грн – 99,9 %;
ДКП «Їдальня Управління справами Апарату Верховної Ради України» – 100% від передбачених підприємству обсягів субсидій в обсязі 3 000,0 тис. грн).
У розрізі бюджетної програми 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» видатки спеціального фонду державного бюджету Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік передбачені в обсязі 7 444,5 тис. грн.
За цією бюджетною програмою мали місце надходження спеціального фонду, що отримані як плата за послуги загалом в обсязі 9 581,1 тис. грн, з яких у розрізі Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради – 1 600,3 тис. грн, у розрізі Автобази Управління справами Апарату Верховної Ради – 7 777,6 тис. грн, Дослідницької служби Верховної Ради України – 203,2 тис. грн.
Від отриманих благодійних внесків, грантів та дарунків у 2025 році надходження до спеціального фонду за цією бюджетною програмою склали 75 743,5 тис. грн, з яких для Автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України – на суму 67 623,8 тис. грн, для Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради – 8 113,6 тис. грн, для Дослідницької служби Верховної Ради України – 6,1 тис. грн.
За бюджетною програмою 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» різниця між запланованими на рік та касовими видатками склала 19 607,5 тис. грн. У пояснювальній записці до Звіту також йдеться про те, що рівень освоєння коштів за КПКВК 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» за 2025 рік становив 98,7 %.
За бюджетною програмою 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік (Постанова Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ), передбачалися річні обсяги видатків загального фонду на рівні 78 299,5 тис. грн. Зміни в обсягах фінансування за цією бюджетною програмою не здійснювалися.
Для ДП «Парламентський телеканал «Рада» із затверджених на 2025 рік обсягів видатків у сумі 58 799,5 тис. грн касові видатки склали 58 794,3 тис. грн (майже 100 %).
Для фінансової підтримки видання газети «Голос України» було фактично використано 19 414,5 тис. грн із затверджених 19 500,0 тис. грн (99,6 % від запланованих річних обсягів).
Різниця між затвердженими обсягами видатків і їх касовими обсягами у розрізі ДП «Парламентський телеканал «Рада» становить 5,2 тис. грн (додаток 8), а в розрізі ДП «Голос України» – 85,5 тис. грн (додаток 9), загалом в розрізі бюджетної програми 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» – 90,7 тис. грн.
У пояснювальній записці до Звіту також зазначено, що рівень освоєння коштів за КПКВК 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України суб’єктом у сфері парламентського мовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» за 2025 рік становив 99,9 %.
Підсумовуючи зазначене вище та з урахуванням наданої у Звіті та додатках до нього інформації, Комітет зазначив, що за підсумками виконання кошторису Верховної Ради України у 2025 році із затверджених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України видатків загального фонду в обсязі 3 231 439,1 тис. грн касові видатки становили 3 110 417,2 тис. грн – 96,3 % від запланованих бюджетних призначень, з яких:
за КПКВК 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» – 93,8 %;
за КПКВК 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» – 98,7 %;
за КПКВК 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України суб’єктом у сфері парламентського мовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» – 99,9 %.
У пояснювальній записці до Звіту Управління справами Апарату Верховної Ради України зазначає, що у звітному періоді у повному обсязі профінансовано видатки по головному розпоряднику бюджетних коштів підпорядкованим установам та підприємствам, що дало змогу забезпечити виплату всіх соціальних платежів (оплата праці, сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, поточні трансферти населенню), оплату комунальних послуг та здійснювати заплановані закупівлі товарів, робіт та послуг з дотриманням режиму економії бюджетних коштів.
Враховуючи зазначене вище, Комітет прийняв відповідне рішення.
[1] У контексті проведення головними розпорядниками бюджетних коштів перерозподілу бюджетних призначень варто зазначити, що згідно із Законом України «Про внесення змін до розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України» від 15.03.2022 № 2134-ІХ, у зв’язку з Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, не застосовуються, зокрема, стаття 23 Бюджетного кодексу України щодо обов’язковості погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету про перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету, передачу бюджетних призначень, а також норми закону про Державний бюджет України в частині обов’язковості погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету рішень Кабінету Міністрів України.