РІШЕННЯ

 

про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року (лист від 30.10.2025 № 15/11-2025/250764 (електронна картка документа (2043666) та пропозиції щодо спрямування економії бюджетних коштів (листи від 20.08.2025 № 15/11-2025/191730 (1978502) та від 18.10.2025 № 15/11-2025/240703 (2031549)

Протокол № 249

від 1 грудня 2025 року

 

Розглянувши надіслані згідно з листом Управління справами Апарату Верховної Ради України від 30.10.2025 № 15/11-2025/250764 (2043666), звіт про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року, пояснювальну записку до зазначеного звіту, додатки з інформацією щодо використання видатків загального фонду, надходжень та витрат спеціального фонду, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік (затверджений Постановою Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ), а також листи Управління справами Апарату Верховної Ради України від 20.08.2025 № 15/11-2025/191730 (1978502) та від 18.10.2025 № 15/11-2025/240703 (2031549) про очікувану в 2025 році економію бюджетних коштів за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України», керуючись положеннями пункту 6 частини першої статті 13 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», пункту 18 додатку до Постанови Верховної Ради України «Про перелік, кількісний склад і предмети відання  комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» від 29.08.2019 № 19-IХ, Комітет в и р і ш и в:

 

1. Інформацію Комітету про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року (додається) взяти до відома.

 

2. Головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України спрямовувати економію  бюджетних коштів за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України»  на фінансове забезпечення сектору безпеки і оборони в порядку реалізації Кабінетом Міністрів України положень статті 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».

 

3. Інформацію та рішення Комітету надіслати Управлінню справами Апарату Верховної Ради України для організації виконання та врахування в роботі.

 

 

Голова Комітету                                                 С.В. КАЛЬЧЕНКО

 

ІНФОРМАЦІЯ

 

про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року (лист від 30.10.2025 № 15/11-2025/250764 (електронна картка документа (2043666) та пропозиції щодо спрямування економії бюджетних коштів (листи від 20.08.2025 № 15/11-2025/191730 (1978502) та від 18.10.2025 № 15/11-2025/240703 (2031549)

 

На засіданні Комітету 1 грудня 2025 року (протокол № 249) було розглянуто надіслані Управлінням справами Апарату Верховної Ради України, згідно з листом від 30.10.2025 № 15/11-2025/250764 (2043666), звіт про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року (далі – звіт), пояснювальну записку до зазначеного звіту, додатки з інформацією щодо використання видатків загального фонду, надходжень та витрат спеціального фонду, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік (затверджений Постановою Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ).

Питання кошторису Верховної Ради України, організації роботи Верховної Ради України та контролю за виконанням її апаратом функцій із забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів належать до предмета відання Комітету (додаток до Постанови Верховної Ради України «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» від 29.08.2019 № 19-ІХ).

Враховуючи це, та за результатом попереднього аналізу інформації, поданої у звіті та додатках до нього (надіслані згідно з листом (2043666), Комітет зазначив таке.

У кошторисі Верховної Ради України на 2025 рік (Постанова Верховної Ради України від 19.11.2024 № 4060-ІХ) затверджено видатки відповідно до тих обсягів, що визначені головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».

Відповідно до додатку 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (в редакції Закону від 19.11.2024 № 4059-ІХ) головному розпоряднику бюджетних коштів – Управлінню справами Апарату Верховної Ради України передбачено видатки в обсязі 3 139 284,2 тис. грн, з яких за загальним фондом – 3 131 839,7 тис. грн, а за спеціальним фондом – 7 444,5 тис. грн.

В межах затверджених кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік обсягів видатків впродовж періоду, за який надано звіт, головним розпорядником бюджетних коштів, зокрема, за погодженням з Комітетом, були змінені обсяги окремих видатків (у додатку 1 до звіту наводяться ці обсяги та довідки Міністерства фінансів України щодо перерозподілу) [1].

 

За бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» на 2025 бюджетний рік передбачено за загальним фондом видатки споживання в обсязі 1 657 797,3 тис. грн, а видатки розвитку – 28 958,7 тис. грн. 

Згідно із пояснювальною запискою до звіту та додатком 2, на дев’ять місяців 2025 року обсяги видатків споживання передбачено у сумі 1 195 517,4 тис. грн, з яких касові видатки склали 1 072 413,9 тис. грн (тобто за вказаною бюджетною програмою рівень освоєння видатків споживання загального фонду склав 89,7 %, а різниця між запланованими на цей період – дев’ять місяців 2025 року та використаними призначеннями становить
123 103,5 тис. грн).

У додатку 2 до звіту деталізовано обсяги видатків, затверджених на 2025 рік, на дев’ять місяців 2025 року та їх касові обсяги за вказаний звітний період за кодами економічної класифікації видатків.

Найбільшими за обсягами у видатках споживання загального фонду у розрізі бюджетної програми 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» є видатки на оплату праці (КЕКВ 2110). За рахунок цих видатків здійснюється виплата заробітної плати народним депутатам України та їх помічникам-консультантам. Річний обсяг видатків на оплату праці  заплановано в сумі 978 495,8 тис. грн, на дев’ять місяців 2025 року – 731 564,7 тис. грн, касові видатки складають 662 540,3 тис. грн. Таким чином вже станом на 1 жовтня 2025 року (на початок четвертого кварталу) різниця між запланованими і фактичними обсягами видатків (залишок коштів за вказаним КЕКВ) становить 69 024,4 тис. грн.

Від обсягів видатків на оплату праці безпосередньо залежить обсяг видатків на нарахування на заробітну плату (КЕКВ 2120) (нарахування єдиного соціального внеску). Річний їх обсяг заплановано в сумі 215 270,7 тис. грн, на дев’ять місяців 2025 року 160 944,2 тис. грн, а касові видатки становлять – 144 781,3 тис. грн. Відповідно у розрізі цих видатків також існує різниця між запланованими на дев’ять місяців 2025 року та касовими видатками в обсязі 16 162,9 тис. грн.

У загальному обсязі касових видатків споживання (1 072 413,9 тис. грн) питома вага видатків на оплату праці і нарахування на заробітну плату (807 321,6 тис. грн) становить 75,3 %, з яких покрито зобов’язання із заробітної плати та нарахування на заробітну плату:

народних депутатів України – 264 763,6 тис. грн;

помічників-консультантів народних депутатів України – 542 557,9 тис. грн.

У загальній структурі видатків споживання загального фонду у розрізі бюджетної програми 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» передбачено видатки за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню», за рахунок яких здійснюється відшкодування народним депутатам України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, компенсація проїзду територією України, компенсація витрат на оренду житла або винайм готельного номера, виплати премій (стипендій) Верховної Ради України.

Так, річний обсяг видатків за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню»  станом на початок року (відповідно до затверджених кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік обсягів) становив 424 756,2 тис. грн. Впродовж аналізованого періоду за рахунок перерозподілу на інші, не забезпечені кошторисними призначеннями цілі, обсяг видатків за цим кодом економічної класифікації було зменшено на 6 409,5 тис. грн (за рахунок зменшення витрат на покриття гарантій депутатської діяльності на 1 605,7 тис. грн, за рахунок зменшення витрат, передбачених на реалізацію Постанови Верховної Ради України «Про Премію Верховної Ради України найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» - 4 803,8 тис. грн), відтак річний їх обсяг передбачено на рівні 418 346,7 тис. грн, з яких на дев’ять місяців 2025 року – 267 516,6 тис. грн, а касові обсяги витрат на зазначені цілі – 240 154,1 тис. грн (різниця між запланованими на дев’ять місяців 2025 року та касовими обсягами склала 27 362,5 тис. грн).

Від загального обсягу касових видатків споживання за цією бюджетною програмою (0111010) касові видатки за КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» (за рахунок яких здійснюються, зокрема, передбачені статтями 23, 32, 35 Закону України «Про статус народного депутата України» виплати народним депутатам України) становлять 22,4%.

Відповідно до наданої у пояснювальній записці до звіту інформації, касові видатки за цим кодом (КЕКВ 2730) спрямовано, зокрема, на:

відшкодування народним депутатам України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, – 187 112,5 тис. грн;

компенсацію витрат народних депутатів України на оренду житла або винайм готельного номера – 16 747,1 тис. грн;

компенсацію витрат за проїзд народних депутатів України територією України – 20 453,6 тис. грн;

представницькі цілі – 376,1 тис. грн.

У 2025 році були заплановані видатки на відрядження народних депутатів України (КЕКВ 2250) в обсязі 15 309,7 тис. грн. При цьому відповідно до додатку 1 до звіту (щодо внесених змін до обсягів кошторисних призначень) за період, що аналізується (дев’ять місяців  2025 року), відповідно до довідки Міністерства фінансів України від 16.09.2025 обсяг видатків на відрядження було збільшено на 5 000,0 тис. грн, відтак річний їх обсяг склав 20 309,7 тис. грн, з яких на дев’ять місяців 2025 року – 13 250,0 тис. грн, а використано – 7 381,4 тис. грн (55,7%).

За бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» на дев’ять місяців 2025 року заплановані кошти за кодом економічної класифікації видатків (2210) «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» у сумі 5 870,8 тис. грн, касові видатки з яких за вказаний період склали 3 630,9 тис. грн (або ж 61,8 % від призначень, запланованих на цей період).

Рівень освоєння видатків споживання за КЕКВ 2240 «Оплата інших послуг (крім комунальних)», з яких здійснюється оплата оренди приміщень в округах, поточні ремонти приміщень, побутової та оргтехніки, придбання ліцензійного програмного забезпечення, оплата поштових послуг тощо склав 67,3 % від обсягу, запланованого на дев’ять місяців 2025 року (із запланованих видатків 6 750,0 тис. грн касові склали 4 540,5 тис. грн).

Крім того, утворилася незначна різниця між запланованими на дев’ять місяців 2025 року та касовими видатками у розрізі інших видатків споживання: КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», з яких здійснюється сплата судових зборів та витрат виконавчого провадження, за цими видатками було заплановано 1 105,3 тис. грн, використано – 869,6 тис. грн, а різниця між запланованими і касовими видатками склала 235,7 тис. грн.

За КЕКВ 2600 «Поточні трансферти», з яких сплачуються внески урядам іноземних держав та міжнародним організаціям, згідно з додатком 2 до звіту, обсяги видатків, запланованих на дев’ять місяців 2025 року, відповідають річному обсягу – 8 515,8 тис. грн, що впродовж періоду, за який надано звіт, повністю використано. Комітет зазначив, що кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік обсяг цих видатків (КЕКВ 2600 «Поточні трансферти») планувався на рівні 9 035,6 тис. грн, який, відповідно до погодженого з Комітетом та з Міністерством фінансів України перерозподілу, було зменшено на 519,8 тис. грн для покриття витрат на придбання паперу (додаток 1 до звіту).

Таким чином, у розрізі бюджетної програми 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» в розрізі видатків споживання загального фонду різниця між видатками, запланованими на дев’ять місяців 2025 року (в обсязі 1 195 517,4 тис. грн), та  касовими видатками (в обсязі 1 072 413,9 тис. грн) склала 123 103,5 тис. грн (додаток 2).

 

Кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік передбачені видатки розвитку за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» в обсязі 28 958,7 тис. грн.[2]. Впродовж періоду, за який надано звіт, покриття зобов’язань за рахунок видатків розвитку не здійснювалося (касові видатки відсутні).

 

Кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік видатки спеціального фонду за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» не передбачалися.

Водночас, у пояснювальній записці до звіту зазначається, що у звітному періоді (дев’ять місяців 2025 року) за КПКВК 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» за спеціальним фондом мали місце відповідні надходження та видатки загалом на 13 089,5 тис. грн.

У звіті про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень за дев’ять місяців 2025 року (спеціальний фонд) зазначено, що за вказаною бюджетною програмою (0111010) за звітний період надходження спеціального фонду склали 13 082,7 тис. грн (від отриманих благодійних внесків, грантів та дарунків), зокрема, у вигляді: предметів, матеріалів, обладнання  та інвентаря (КЕКВ 2210) – 872,0 тис. грн; послуг (КЕКВ 2240) – 1 394,7 тис. грн; обладнання і предметів довгострокового користування (КЕКВ 3110) – 4 161,0 тис. грн, нематеріальних активів (КЕКВ 3160) – 6 655,0 тис. грн. Згідно зі звітом про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги – находження склали 6,8 тис. грн (від реалізації в установленому порядку майна).

Рівень освоєння коштів за КПКВК 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» (загальний фонд) за дев’ять місяців 2025 року склав 88,5 %.

 

За бюджетною програмою 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік передбачені видатки загального фонду в обсязі 1 366 784,2  тис. грн та видатки спеціального фонду – 7 444,5 тис. грн.

На дев’ять місяців 2025 року за вказаною бюджетною програмою прогнозувалися видатки у розрізі (додатки 3-7):

Управління справами Апарату Верховної Ради України – 728 075,0 тис. грн;

Управління адміністративними будинками – 219 103,2 тис. грн;

Автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України – 102 899,1 тис. грн;

Дослідницької служби Верховної Ради України – 35 868,4 тис. грн;

у вигляді субсидій та поточних трансфертів для ДКП «Їдальня Управління справами Апарату Верховної Ради України» – 2 250,0 тис. грн.

Загалом за цією бюджетною програмою касові видатки склали 1 041 931,0 тис. грн.

Згідно із додатком 3 в розрізі Управління справами Апарату Верховної Ради України із затверджених на звітний період (дев’ять місяців 2025 року) видатків у сумі 728 075,0 тис. грн касові видатки склали 711 051,0 тис. грн (рівень освоєння 97,7%).

У розрізі інших управління та підприємств, що підпорядковані Управлінню справами Апарату Верховної Ради України, а також Дослідницької служби Верховної Ради України (фінансування яких здійснюється з бюджетної програми 0111020) освоєння запланованих на звітний період обсягів є таким:

Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України (додаток 4) – з 219 103,2 тис. грн використано 194 156,5 тис. грн (88,6%);

у розрізі Автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України (додаток 5) – з 102 899,1 тис. грн використано 99 832,6 тис. грн (97,0%);

Дослідницька служба Верховної Ради України (додаток 6) – з 35 868,4 тис. грн використано 35 427,1 тис. грн (98,8%);

у розрізі ДКП «Їдальня Управління справами Апарату Верховної Ради України» (додаток 7) обсяг субсидій становить 1 463,8 тис. грн із запланованих на звітний період 2 250,0 тис. грн (65,1%).

Таким чином, як зазначено у пояснювальній записці до звіту, рівень освоєння видатків загального фонду за КПКВК 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» за дев’ять місяців 2025 року становив 95,7%.

 

У розрізі вказаної бюджетної програми 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік передбачаються також видатки спеціального фонду – 7 444,5 тис. грн (на рік).

У звіті про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги за дев’ять місяців 2025 року (спеціальний фонд) надано інформацію щодо надходжень до спеціального фонду в обсязі 6 604,1 тис. грн, з яких за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 1 478,3 тис. грн; від додаткової господарської діяльності – 4 978,1 тис. грн;
від оренди чи реалізації в установленому порядку майна – 147,7 тис. грн.

У загальній структурі надходжень спеціального фонду найбільшими є надходження у розрізі Автобази управління справами Апарату Верховної Ради України – 5 406,3 тис. грн, з яких 4 978,1 тис. грн – отримані від додаткової господарської діяльності та надання послуг.

Видатки спеціального фонду у розрізі вказаної бюджетної програми 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» в обсязі 5 443,8 тис. грн спрямовані на поточні цілі: заробітну плату і нарахування на оплату праці – 1 684,0 тис. грн; на оплату послуг, придбання інвентаря, продуктів харчування, соціальне забезпечення та інші поточні видатки – 3 195,6 тис. грн,
на придбання основного капіталу – 564,2 тис. грн.

Крім того, за інформацією, наведеною у звіті про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень за дев’ять місяців 2025 року, надходження спеціального фонду за вказаною бюджетною програмою, що надійшли у вигляді благодійних внесків, грантів та дарунків, склали 68 808,4 тис. грн, з яких, зокрема, предмети та обладнання довгострокового користування: для Автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України – 67 145,5 тис. грн; для Управління адміністративними будинками – 1 656,8 тис. грн; для Дослідницької служби Верховної Ради України – 6,1 тис. грн.

 

За бюджетною програмою 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України суб’єктом у сфері парламентського мовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та кошторисом Верховної Ради України на 2025 рік передбачено видатки загального фонду в обсязі 78 299,5 тис. грн, з яких згідно з розписом асигнувань для ДП «Парламентський телеканал «Рада» передбачено 58 799,5 тис. грн, для ДП «Редакція газети «Голос України» – 19 500,0 тис. грн.

Рівень освоєння видатків у розрізі бюджетної програми 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України суб’єктом у сфері парламентського мовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» за дев’ять місяців 2025 року становить 86,0 % – із запланованих на
вказаний звітний період за вказаною бюджетною програмою видатків у сумі 56 910,0 тис. грн касові обсяги склали 48 956,9 тис. грн. 

Згідно з додатком 8 заплановані на дев’ять місяців 2025 року за вказаною бюджетною програмою обсяги видатків для ДП «Парламентський телеканал «Рада» становлять 42 360,0 тис. грн, а касові – 36 267,0 тис. грн (85,6% затверджених бюджетних призначень; різниця між запланованими та касовими видатками 6 093,0 тис. грн).

Із передбачених на дев’ять місяців 2025 року для ДП «Редакція газети «Голос України» видатків (поточних трансфертів) в сумі 14 550,0 тис. грн касові видатки склали 12 689,9 тис. грн (87,2% бюджетних призначень (додаток 9).

 

Таким чином, за підсумками виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року рівень освоєння видатків становив 91,8% бюджетних призначень, передбачених на звітний період, що становить 2 163 301,8 тис. грн (касові видатки), з яких:

за КПКВК 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» – 1 072 413,9 тис. грн;

за КПКВК 0111020 «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» – 1 041 931,0 тис. грн;

за КПКВК 0111090 «Висвітлення діяльності Верховної Ради України суб’єктом у сфері парламентського мовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» – 48 956,9 тис. грн.

 

У доповнення до зазначеної інформації про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за дев’ять місяців 2025 року в Комітеті опрацьовано листи заступника Керівника Апарату Верховної Ради України – керівника Управління справами Ю.Ханіка від 20.08.2025 № 15/11-2025/191730 (1978502) та від 18.10.2025 № 15/11-2025/240703 (2031549) (далі – лист (1978502) та лист (2031549), в яких йдеться про очікувану в 2025 році економію бюджетних коштів за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України».

Так, у листі (1978502) зазначено, зокрема, що Міністерство фінансів України звернулося до Управління справами Апарату Верховної Ради України як до головного розпорядника бюджетних коштів стосовно надання пропозицій щодо можливої економії бюджетних коштів, яка надалі може бути спрямована як додатковий ресурс для сектору безпеки і оборони.

Управління справами Апарату Верховної Ради України у листі (1978502) зазначало, що за результатами аналізу виконання кошторису Верховної Ради України на 2025 рік головним розпорядником бюджетних коштів прогнозовано в 2025 році економію бюджетних коштів за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» у сумі 42,5 млн грн (попередньо визначений прогнозований обсяг економії).

Здебільшого така економія має місце з огляду на менші, аніж було заплановано на 2025 рік, фактичні витрати, здійснені на покриття зобов’язань з оплати праці і нарахуваннями на заробітну плату народних депутатів України та на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, за рахунок зменшення фактичної кількості народних депутатів України та з урахуванням фактично відпрацьованого робочого часу.

Водночас, з моменту звернення Управління справами Апарату Верховної Ради України з листом (1978502) обсяг прогнозованої економії, що був розрахований попередньо, змінився з огляду на фактичні зміни обсягів касових видатків, що здійснювалися за рахунок бюджетних призначень впродовж наступних місяців та до завершення бюджетного року очікується додаткова економія коштів в обсязі 6,0 млн грн.

З огляду на це Управління справами Апарату Верховної Ради України просить Комітет розглянути вищевказану інформацію та визначитися щодо можливості спрямування економії бюджетних коштів у загальній сумі 48,5 млн грн за бюджетною програмою 0111010 «Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України» на потреби сил  безпеки та оборони України.

У цьому контексті Комітет також зазначив, що  21 жовтня 2025 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони» (№ 4648-IX), серед положень якого пропонується дозволити Кабінету Міністрів України, як виняток з положень абзацу третього частини другої статті 4, статті 23, частини першої статті 55, абзацу другого підпункту 2 пункту 22 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, за результатами місячного звіту про виконання загального фонду Державного бюджету України приймати рішення про здійснення у листопаді-грудні 2025 року скорочення видатків загального фонду державного бюджету розпорядників коштів державного бюджету та збільшення видатків загального фонду державного бюджету Міністерства оборони України за окремими бюджетними програмами
(стаття 58).

 

Враховуючи зазначене вище, Комітет прийняв відповідне рішення.



[1] У контексті проведення головними розпорядниками бюджетних коштів перерозподілу бюджетних призначень варто зазначити, що згідно із Законом України «Про внесення змін до розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України» від 15.03.2022 № 2134-ІХ, у зв’язку з Указом Президента України від 24.02.2022
№ 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022
№ 2102-IX, не застосовуються, зокрема, стаття 23 Бюджетного кодексу України щодо обов’язковості погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету про перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету, передачу бюджетних призначень, а також норми закону про Державний бюджет України в частині обов’язковості погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету рішень Кабінету Міністрів України.

 

[2] Згідно з обґрунтуванням щодо необхідності обсягів видатків, що була надана головним розпорядником бюджетних коштів – Управлінням справами Апарату Верховної Ради України на етапі планування показників проекту кошторису Верховної Ради України на 2025 рік, зазначені капітальні видатки заплановані за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» на здійснення капітального ремонту аварійного адміністративного будинку Верховної Ради України по пров. Рильському, 8 у Шевченківському районі м. Києва.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Рішення Комітету”

01 грудня 2025 12:03
01 грудня 2025 11:57
13 листопада 2025 11:05
03 листопада 2025 10:50
06 жовтня 2025 12:22
15 вересня 2025 11:02
21 серпня 2025 10:27
18 серпня 2025 16:45
18 серпня 2025 16:13
18 серпня 2025 16:05