Комітет на засіданні 13 липня 2023 року розглянув проект Постанови Верховної Ради України «Про деякі питання здійснення парламентського контролю України з питань отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану» (реєстр. № 9481 від 11.07.2023).

 

У цьому проекті Постанови Верховної Ради України пропонується звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану про виконану роботу взяти до відома та утворити нову Тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги.

 

Комітетом у своєму висновку було викладено низку зауважень щодо оформлення та реєстрації проекту Постанови (реєстр. № 9481), зокрема, про те, що вперше в одному проекті Постанови об’єднано дві різні за призначенням постанови, а саме: проект Постанови про звіт тимчасової спеціальної комісії  та проект Постанови про утворення тимчасової спеціальної комісії, у зв’язку з цим Комітет звернув увагу на недотримання вимог Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», Регламенту Верховної Ради України та врахування усталених вимог законодавчої техніки та парламентської практики.

 

Враховуючи це, Комітетом було рекомендовано Верховній Раді України, розглянути проект Постанови (реєстр. № 9481) з урахуванням зауважень Комітету, викладених у висновку щодо назви проекту Постанови та основних завдань Тимчасової спеціальної комісії, її кількісного та персонального складу, підпункту 4 пункту 4 проекту, строку діяльності Тимчасової спеціальної комісії та строку подання нею звіту про виконану роботу і відповідно зміни нумерації пунктів, та визначитися шляхом голосування щодо цього проекту Постанови.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку