Проект Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо удосконалення законодавчої процедури» (реєстр. № 9153)

 

Комітет на засіданні 24 травня 2023 року розглянув підготовлений до другого читання проект Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо удосконалення законодавчої процедури» (реєстр. № 9153), який Верховною Радою України 3 травня 2023 року було прийнято за основу (Постанова Верховної Ради України № 3098-IX).

До законопроекту для підготовки його до другого читання в строк, визначений положеннями статті 116 Регламенту Верховної Ради України, було внесено 42 пропозиції від народних депутатів України, якими запропоновано внести зміни до статей 90, 102, 116 та 118 Регламенту Верховної Ради України.

Запропоновані зміни удосконалюють процедуру подання законопроекту на реєстрацію, зокрема, якщо для реалізації положень поданого законопроекту після його прийняття необхідні зміни до законодавчих актів, зміни до яких вносяться виключно законами про внесення змін до таких законодавчих актів, зміни до таких законодавчих актів мають викладатися в одночасно внесеному його ініціатором окремому (пов’язаному) законопроекті. При цьому такі пов’язані законопроекти повинні містити положення, що передбачають поєднане та узгоджене в часі набрання ними чинності та згідно з якими в разі неприйняття Верховною Радою України одного із них інший, пов'язаний з ним, не набирає чинності.

У зв’язку з цим пропонується пропонується удосконалити вимоги до пропозицій і поправок до законопроекту, який готується до другого читання. Відтак, пропозиції і поправки, які подано з порушенням вимог частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України, не розглядаються та не включаються до порівняльної таблиці законопроекту, що готується до другого читання.

Керуючись пунктами 5, 6 частини першої статті 16 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» Комітет прийняв рішення: врахувати 13 пропозицій, врахувати частково 2 пропозиції, врахувати редакційно 10 пропозицій, відхилити 17 пропозицій.

Комітет, відповідно до пункту 3 частини першої статті 123 Регламенту Верховної Ради України, рекомендує Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо удосконалення законодавчої процедури» (реєстр. № 9153).

 

Проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання» (реєстр. № 9360)

 

Комітет на засіданні 8 червня 2023 року (протокол № 155) розглянув проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання», внесений народним депутатом України Мотовиловцем А.В. (реєстр. № 9360 від 07.06.2023) та заяву народного депутата України Тарасенка Т.П. (електронна карта документа (1205238) про обрання його до Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, погоджену головою депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» Арахамією Д.Г.

Проектом Постанови Верховної Ради України пропонується обрати народного депутата України – члена депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» Тарасенка Тараса Петровича членом Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, увільнивши його від обов’язків члена Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Комітет ухвалив висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» (реєстр. № 9360), і рекомендує  Верховній Раді України, згідно з пунктом 8 частини четвертої статті 20 та частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України, включити зазначений проект Постанови Верховної Ради України позачергово без голосування до порядку денного сесії Верховної Ради України, розглянути його та визначитися шляхом голосування щодо цього проекту Постанови.

 

Проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави» (реєстр. № 9208 )

 

25 квітня 2023 року Комітет на своєму засіданні, розглянув проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави», внесений народними депутатами України – членами Тимчасової слідчої комісії Козирем Сергієм В’ячеславовичем та іншими (всього 11 підписів) (реєстр. № 9208 від 14.04.2023), на відповідність оформлення та реєстрації вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам.

Проектом Постанови запропоновано внести зміни до персонального складу  Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 20 вересня 2022 року № 2603-IX, а саме: увільнити Піпу Наталію Романівну – народного депутата України – члена депутатської фракції Політичної Партії «ГОЛОС», від обов’язків члена Тимчасової слідчої комісії, а також внести зміни до пункту 3 Постанови Верховної Ради України (№ 2603-IX), змінивши кількісний склад Тимчасової слідчої комісії з 14 на 13 народних депутатів України.    

За результатами розгляду цього проекту Постанови Верховної Ради України (реєстр. реєстр. № 9208 від 14.04.2023) Комітет ухвалив експертний висновок та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України, відповідно до пункту 8 частини четвертої статті 20 та частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України, розглянути його та визначитися шляхом голосування щодо цього проекту Постанови. 

 
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Повідомлення”

27 листопада 2023 09:08
21 листопада 2023 17:34
17 листопада 2023 12:11
17 листопада 2023 10:09
13 листопада 2023 09:00
10 листопада 2023 11:19
09 листопада 2023 17:30
07 листопада 2023 11:36
06 листопада 2023 09:00
03 листопада 2023 10:41