30 червня 2022 року (протокол №116)

Опубліковано 01 липня 2022, о 14:15

 Комітет 

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ

ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

                                                                                116

 

                                                                          30          червня         22 

                                                             

                                                              у режимі відеоконференції

                                                                     17 год. 30 хв.

 

Головує: голова Комітету Кальченко С.В.

Присутні  члени  Комітету: Євтушок С.М., Культенко А.В., Загородній Ю.І., Марченко Л.І., Синютка О.М., Фролов П.В.

Відсутні члени Комітету: Савченко О.С., Папієв М.М., Гринчук О.А., Приходько Н.І.

Приєднався до відеоконференції: народний депутат України Бакумов О.С.

 

 Відеозапис і стенограма не ведуться.

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. запропонував народним депутатам України - членам Комітету розглянути проект порядку денного, який попередньо було надіслано для ознайомлення народним депутатам України – членам Комітету та який містить 1 питання і питання «Різне»,  і у зв’язку з відсутністю зауважень і пропозицій до проекту порядку денного засідання Комітету головуючий поставив на голосування пропозицію прийняти за основу та в цілому порядок денний засідання Комітету.

 

У зв’язку з відсутністю на засіданні Комітету секретаря Комітету Папієва М.М. підрахунок голосів під час голосування веде особисто голова Комітету (підпункт 6 пункту 4 Розділу VIII Прикінцеві положення Закону України «Про комітети Верховної Ради України»).

 

Голосували: за – 7, проти – 0, утрималися – 0 (прийнято одноголосно).

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1.                 Про проект Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України", внесений народним депутатом України Бакумовим О.С. (реєстр. № 7491 від 24.06.2022).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

2. Різне.

 

 

1. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України", внесений народним депутатом України Бакумовим О.С. (реєстр. № 7491 від 24.06.2022).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що участь у засіданні Комітету у режимі відеоконференції бере народний депутат України Бакумов Олександр Сергійович, запрошений для участі у розгляді Комітетом проекту Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України" (реєстр. № 7491), і надав йому слово для обґрунтування необхідності внесення цього проекту Постанови та відповіді на запитання народних депутатів України – членів Комітету.

Запитань до народного депутата України Бакумова О.С. не було.

 

Голосували: за – 7, проти – 0, утрималися – 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України», внесений народним депутатом України Бакумовим О.С. (реєстр. № 7491 від 24.06.2022), і рекомендувати Верховній Раді України розглянути зазначений проект Постанови та прийняти рішення, відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України, з урахуванням зауважень та пропозицій Комітету, викладених у висновку, а саме:

- пункт 2 проекту Постанови викласти в такій редакції:

«Визначити основними завданнями Тимчасової спеціальної комісії:

1)  підготовку і доопрацювання проектів законів та інших актів Верховної Ради України з питань:

 імплементації принципів і норм міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, що регулюють поведінку сторін конфлікту та встановлюють відповідальність за вчинення міжнародних злочинів;

 дотримання та захисту прав і свобод осіб, які перебувають у районі ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях (цивільне населення, поранені та хворі, військовополонені та інші), захисту цивільних об’єктів, у тому числі культурних цінностей, під час воєнного стану;

2) здійснення попереднього розгляду та підготовку висновків щодо проектів загальнодержавних програм, надання згоди на обов’язковість міжнародних договорів України, денонсації міжнародних договорів України з цих питань;

3) здійснення взаємодії з Кабінетом Міністрів України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина, які знаходяться в районі ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях (цивільне населення, поранені та хворі, військовополонені та інші)».

- у підпункті 2 пункту 4 проекту Постанови внести редакційні уточнення щодо назви депутатської групи «ДОВІРА»;

- у пункті 5 проекту Постанови замість народних депутатів України      Чорного Д.С. та  Павлюка М.В. обрати до складу Тимчасової спеціальної комісії народних депутатів України Іонушаса Сергія Костянтиновича та Костіна Андрія Євгеновича.

 2. Співдоповідачем від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету.

 

 

2. Різне.

Питань для розгляду в Різному народними депутатами України – членами Комітету  запропоновано не було.

 

 

 

 

Голова Комітету                                                      С.В. КАЛЬЧЕНКО

 

Секретар  Комітету                                                      М.М.ПАПІЄВ


 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку