Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
04 жовтня 10:49
Засідання Комітету у режимі відеоконференції докладніше
01 жовтня 09:00
Вітання Вітання з Днем народження секретаря  Комітету ПАПІЄВА Михайла Миколайовича докладніше
23 вересня 09:00
Вітання Вітання з Днем народження заступника керівника секретаріату Комітету ВАУЛІНУ Ірину Іванівну докладніше
07 вересня 12:56
Звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – вересень 2022 року) докладніше
16 квітня 17:21
Звернення Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України до парламентів країн світу, підтримане на засіданні Комітету 16 квітня 2022 року докладніше
01 лютого 12:24
Звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2021 року – січень 2022 року) докладніше
26 січня 17:54
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання лютий – липень 2022 року докладніше
26 липня 13:50
ЗВІТ про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – липень 2021 року) докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету

21 січня 2022, 12:49

19 січня 2022 року (протокол № 97)

 

      

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ

ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

                                                                                97

 

                                                                            19        січня             22 

                                                             

 

                                                              вул. Банкова, 6-8,

кімн. 418 (зал засідань)

у режимі відеоконференції

                                                                     14 год. 00 хв.

 

Головує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

Присутні  члени  Комітету:   Євтушок С.М.,   Культенко А.В.,                   Савченко О.С., Папієв М.М., Гринчук О.А.,  Загородній Ю.І., Марченко Л.І.,  Приходько Н.І., Фролов П.В. 

 

Відсутній голова підкомітету  Синютка О.М.

 

Приєдналися до відеоконференції:

народні депутати України Магера С.В., Яценко А.В.;

Керівник Апарату Верховної Ради України Штучний В.В.

 

Присутні: працівники секретаріату Комітету, помічники-консультанти народних депутатів України – членів Комітету.

 

Ведеться відеозапис.

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. запропонував народним депутатам України - членам Комітету розглянути проект порядку денного, який напередодні було надіслано для ознайомлення народним депутатам України – членам Комітету та який включав 8 питань і питання  «Різне», а також, згідно з дорученням Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. від 19 січня 2022 року (електронна  картка документа (806121), запропонував народним депутатам України - членам Комітету додатково розглянути проект Закону України «Про внесення зміни до пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України», внесений народними депутатами України: Головою Верховної Ради України Стефанчуком Р.О., Першим заступником Голови Верховної Ради України Корнієнком О.С., Заступником Голови Верховної Ради України                    Кондратюк О.К. (реєстр. № 6528).

У зв’язку з відсутністю зауважень та інших пропозицій до проекту порядку денного засідання Комітету головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування пропозицію прийняти за основу та в цілому порядок денний засідання Комітету з урахуванням пропозиції про включення додаткового питання (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що у  зв’язку з втратою відеозв’язку із секретарем Комітету Папієвим М.М. у голосуванні беруть участь 9 (дев’ять) народних депутатів України – членів Комітету, а підрахунок голосів під час голосування здійснюватиме головуючий - голова Комітету особисто  (підпункт 6 пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про комітети Верховної Ради України»).

 

Голосували: за – 9, проти – 0, утрималися – 0 (прийнято одноголосно).

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1. Про листи Апарату Верховної Ради України від 01.12.2021 № 15/11-2021/373330 (729996) та від 04.01.2022 № 15/11-2022/1448 (779988).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

2. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання», внесений народним депутатом України (першим заступником голови депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ») Мотовиловцем А.В. (реєстр. № 6399 від 06.12.2021).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

3. Про зміни в складі комітетів Верховної Ради України.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

4. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього», внесений народним депутатом України                     Жмеренецьким О.С.  (реєстр. № 6434 від 15.12.2021).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

5. Про проект звіту про роботу Комітету за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

6. Про проект Плану роботи Комітету на період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – липень 2022 року).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

7. Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у грудні 2021 року).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

8. Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу окремих  народних депутатів України).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

9. Про проект Закону України «Про внесення зміни до пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України», внесений народними депутатами України: Головою Верховної Ради України Стефанчуком Р.О., Першим заступником Голови Верховної Ради України Корнієнком О.С., Заступником Голови Верховної Ради України  Кондратюк О.К. (реєстр.                 № 6528).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

10. Різне.

 

 

1. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про листи Апарату Верховної Ради України від 01.12.2021 № 15/11-2021/373330 (729996) та від 04.01.2022 № 15/11-2022/1448 (779988).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що для участі у засіданні Комітету у режимі відеоконференції приєднався Керівник Апарату Верховної Ради України Штучний В.В. та надав йому слово для відповіді на запитання секретаря Комітету Папієва М.М. та  голови підкомітету Приходько Н.І. (стенограма додається).

 

У зв’язку з втратою відеозв’язку із головами підкомітетів Приходько Н.І. та Фроловим П.В. у голосуванні беруть участь 8 (вісім) народних депутатів України – членів Комітету.

 

Голосували:  «за» - 7, «проти» - 0, «утримався» - 1  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Рекомендувати Апарату Верховної Ради України відповідно до положень статті 32 Закону України «Про статус народного депутата України», пунктів 1, 2 Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» з 1 січня 2022 року та до законодавчого врегулювання питання оплати праці народних депутатів України здійснювати народним депутатам України нарахування та виплату заробітної плати відповідно до тих складових, що були встановлені станом на 1 січня 2021 року, а розмір надбавок, доплат (у відсотках до посадового окладу) визначати з посадового окладу, розрахованого виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня 2022 року (2 481,0 грн.).

2. Рішення та інформацію Комітету надіслати Апарату Верховної Ради України для організації виконання.

 

 

2. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання», внесений народним депутатом України (першим заступником голови депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ») Мотовиловцем А.В. (реєстр. № 6399 від 06.12.2021).

 

У зв’язку з втратою відеозв’язку з головою підкомітету  Приходько Н.І. у голосуванні беруть участь 9 (дев’ять) народних депутатів України – членів Комітету.

 

Голосували:  «за» - 9, «проти» - 0, «утрималися» - 0  (прийнято одноголосно).

 

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання», внесений народним депутатом України Мотовиловцем А.В. (реєстр. № 6399 від 06.12.2021), і рекомендувати Верховній Раді України розглянути зазначений проект Постанови Верховної Ради України та прийняти рішення відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України.

2. Співдоповідачем від Комітету на пленарному засіданні з цього питання визначити голову Комітету.

 

 

3. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про зміни в складі комітетів Верховної Ради України (про заяви народних депутатів України Яценка А.В.  та Магери С.В. щодо обрання їх до складу комітетів Верховної Ради України).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що для участі у засіданні Комітету у режимі відеоконференції приєдналися народні депутати України Яценко А.В. і Магера С.В. та запропонував народним депутатам України – членам Комітету поставити їм запитання, якщо такі є.

Запитань до народних депутатів України Яценка А.В. і Магери С.В. не було (стенограма додається).

 

Голосували:  «за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Підтримати заяви народних депутатів України Яценка А.В. та                      Магери С.В. і, згідно з пунктом 1 частини першої статті 15 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», внести народними депутатами України – членами Комітету на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» (додається) та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в цілому.

2. Доповідачем від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету. 

 

 

4. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього», внесений народним депутатом України Жмеренецьким О.С.  (реєстр. № 6434 від 15.12.2021).

 

Головуючий на засіданні Комітету голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що на пропозицію секретаря Комітету Папієва М.М. та голови підкомітету Приходько Н.І., висловлену на попередньому засіданні Комітету під час обміну думками у «Різному», повернути проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього», внесений народним депутатом України Жмеренецьким О.С.  (реєстр. № 6434), суб’єкту права законодавчої ініціативи без його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України відповідно було доопрацьовано проект висновку Комітету з цього питання та направлено напередодні народним депутатам України – членам Комітету на ознайомлення (стенограма додається).

 

Участь в обговоренні питання порядку денного взяли голова підкомітету Приходько Н.І., секретар Комітету Папієв М.М, заступник голови Комітету Культенко А.В. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні Комітету поставив на голосування проект висновку Комітету про проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього» (реєстр. № 6434), в якому пропонуєть0ся звернутися до Голови Верховної Ради України, відповідно до  частини першої, пункту 2 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України, з пропозицією повернути проект Постанови Верховної Ради України (реєстр. № 6434 від 15.12.2021) суб’єкту права законодавчої ініціативи без його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

 

Голосували:  «за» - 8, «проти» - 0, «утрималися» - 2  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ: 

Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього», внесений народним депутатом України Жмеренецьким О.С. (реєстр. № 6434 від 15.12.2021), та прийняли рішення звернутися до Голови Верховної Ради України, відповідно до  частини першої, пункту 2 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України, з пропозицією повернути проект Постанови Верховної Ради України (реєстр. № 6434 від 15.12.2021) суб’єкту права законодавчої ініціативи без його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

 

 

5. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект звіту про роботу Комітету за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

Голосували:  «за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Затвердити звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

2. Доручити голові Комітету, секретарю Комітету та секретаріату Комітету доопрацювати звіт з урахуванням вхідної та вихідної кореспонденції станом на останній день роботи шостої сесії Верховної Ради України.

 

 

6. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Плану роботи Комітету на період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – липень 2022 року).

 

Голосували:  «за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

Затвердити План роботи Комітету на період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (додається).

 

 

7. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у грудні 2021 року). 

 

У голосуванні не бере участь народний депутат України - заступник голови Комітету Савченко О.С. Із присутніх на засіданні  Комітету участь у голосуванні беруть дев’ять народних депутатів України – членів Комітету.

Голосували:  «за» - 9, «проти» - 0, «утрималися» - 0  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

Рішення про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у грудні 2021 року) (додається).

 

 

8. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу окремих  народних депутатів України).

 

Голосували:  «за» - 10, «проти» - 0, «утрималися» - 0  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

Рішення про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу окремих  народних депутатів України) (додається).

 

 

9. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Закону України «Про внесення зміни до пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України», внесений народними депутатами України: Головою Верховної Ради України                 Стефанчуком Р.О., Першим заступником Голови Верховної Ради України Корнієнком О.С., Заступником Голови Верховної Ради України  Кондратюк О.К. (реєстр. № 6528).

 

В обговоренні питання порядку денного взяла участь голова підкомітету Приходько Н.І. (стенограма додається).

 

Голосували:  «за» - 9, «проти» - 1, «утрималися» - 0  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Висновок на проект Закону України «Про внесення зміни до пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України», внесений народними депутатами України Стефанчуком Р.О., Корнієнком О.С., Кондратюк О.К. (реєстр. № 6528 від 18.01.2022), та рекомендувати Верховній Раді України включити зазначений законопроект до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України, скоротити строки внесення альтернативних законопроектів на день прийняття рішення Верховною Радою України та, відповідно до частини четвертої статті 102, пункту 1 частини першої, частини другої статті 114 Регламенту Верховної Ради України, за результатами розгляду законопроекту в першому читанні прийняти його за основу і в цілому.

2. Співдоповідачем від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету. 

 

 

10. Різне.

Голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про те, що наступний тиждень народні депутати України працюють в пленарному режимі, отже засідання Комітету відбудеться відповідно до затвердженого розкладу 26 січня, в середу.

 

 

 

Голова Комітету                                                      С.В. КАЛЬЧЕНКО

 

 

Секретар  Комітету                                                      М.М.ПАПІЄВ