Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
04 жовтня 10:49
Засідання Комітету у режимі відеоконференції докладніше
01 жовтня 09:00
Вітання Вітання з Днем народження секретаря  Комітету ПАПІЄВА Михайла Миколайовича докладніше
23 вересня 09:00
Вітання Вітання з Днем народження заступника керівника секретаріату Комітету ВАУЛІНУ Ірину Іванівну докладніше
07 вересня 12:56
Звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – вересень 2022 року) докладніше
16 квітня 17:21
Звернення Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України до парламентів країн світу, підтримане на засіданні Комітету 16 квітня 2022 року докладніше
01 лютого 12:24
Звіт про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2021 року – січень 2022 року) докладніше
26 січня 17:54
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання лютий – липень 2022 року докладніше
26 липня 13:50
ЗВІТ про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий – липень 2021 року) докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету

15 березня 2021, 12:18

3 березня 2021 року (протокол № 64)

 

      

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ

ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

                                                                             64

 

                                                                   3        березня          21 

                                                             

 

                                                              вул. Банкова, 6-8,

кімн. № 418 (зал засідань)

                                                                     15  год. 00 хв.

 

Головує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

Присутні члени Комітету: Євтушок С.М., Культенко А.В.,                 Савченко О.С., Гринчук О.А., Загородній Ю.І., Приходько Н.І.,                  Синютка О.М.,  Фролов П.В.

 

Відсутні члени Комітету: секретар Комітету Папієв М.М. та голова підкомітету Марченко Л.І. – з поважних причин.

 

Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: керівник секретаріату Нехоца М.В.,  заступники керівника секретаріату Вауліна І.І., Прилуцька І.В., головні консультанти: Кабанець Л.В., Кукла А.О., консультант                 Шаповалова К.С., інтерн Повесьма Д.Д.

 

Присутні запрошені: 

Теплюк М.О. - в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України;

Савкова Л.В. – заступник керуючого справами – головний бухгалтер;

Сергійчук В.М. – начальник Відділу юридичного забезпечення.

Присутні:

помічники-консультанти народних депутатів України  - членів Комітету Кальченка С.В., Євтушка С.М., Культенка А.В., Папієва М.М., Гринчук О.А., Загороднього Ю.І., Приходько Н.І., Синютки О.М.;

представник секретаріату депутатської фракції Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» – Сабецька О.          

 

Ведеться стенограма та

 аудіозапис засідання Комітет

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету розглянути проект порядку денного, який включає 6 основних питань та питання «Різне».

У зв’язку з тим, що пропозицій та зауважень до проекту порядку денного не надійшло, головуючий поставив на голосування пропозицію прийняти порядок денний засідання Комітету «за основу» та «в цілому» (стенограма додається).

 

Перед початком голосування у зв’язку з відсутністю на засіданні Комітету з поважних причин секретаря Комітету Папієва М.М. головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. доручив здійснювати підрахунок результатів голосування першому заступнику голови Комітету Євтушку С.М. (частина третя статті 44 Закону України «Про комітети Верховної ради України»).

 

 

Голосували:  «за» - 9, «проти» - 0 , «утрималося» - 0  (прийнято одноголосно).

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1.                 Про звіт Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України у 2020 році та окремі питання виконання Апаратом Верховної Ради України функцій із забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

                      

2.                 Про  доручення Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О.
від 19 лютого 2021 року про розгляд депутатського звернення народного депутата України Геращенко І.В. та інших народних депутатів України (всього чотири підписи) (від 18.02.2021 № 188д9/15-2021/52959 (396294) щодо випадку, що стався 4 лютого 2021 року в кулуарах Верховної Ради України (в адміністративному будинку по вулиці Грушевського, 5), за участі народного депутата України Киви І.В., зокрема, його висловлювань на адресу журналіста проекту журналістських розслідувань «Bihus.Info» Данила Мокрика.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

                     

3. Про розгляд на відповідність оформлення та реєстрації вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», внесеного Президентом України (реєстр. № 5068 від 15.02.2021).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

4. Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у лютому 2021 року).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

5. Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості
Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народного депутата України Макарова О.А. за червень 2020 року) лист від 17.02.2021      № 06/04-2021/49226 (392244).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

6. Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості
Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народного депутата України Лабунської А.В. за січень 2021 року) лист від 26.02.2021       № № 06/04-2021/66334 (408609).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

7. Різне.     

 

 

1. СЛУХАЛИ:  Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про звіт Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України у 2020 році та окремі питання виконання Апаратом Верховної Ради України функцій із забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів.

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. надав слово присутньому на засіданні Комітету Теплюку М.О. – в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України, який поінформував народних депутатів України – членів Комітету про основні положення звіту та відповів на запитання, поставлені   народними депутатами України – членами Комітету                Приходько Н.І., Євтушком С.М., Фроловим П.В., Синюткою О.М. (стенограма додається).

Крім того, для відповіді на запитання, поставлені головою підкомітету Синюткою О.М. слово надавалось Савковій Л.В. – заступнику керуючого справами – головному бухгалтеру (стенограма додається).

 

З 15 год. 45 хв. участь у засіданні Комітету не бере заступник голови Комітету Савченко О.С. Загальна кількість присутніх на засіданні Комітету народних депутатів України – членів Комітету становить 8 (вісім) народних депутатів України.

 

З 15 год. 55 хв. участь у засіданні Комітету не бере заступник голови Комітету Культенко А.В. Загальна кількість присутніх на засіданні Комітету народних депутатів України – членів Комітету становить 7 (сім) народних депутатів України.

 

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Синютка О.М.,  Приходько Н.І. (стенограма додається).

 

Під час обговорення головою підкомітету Синюткою О.М., головою підкомітету Приходько Н.І., головою підкомітету Фроловим П.В. було внесено низку пропозицій до пункту 2 проекту рішення Комітету з цього питання та у підсумку запропоновано слова «звернути увагу» та «на необхідність» виключити з тексту пункту 2 рішення Комітету (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. поставив на голосування проект рішення Комітету із урахуванням внесеної та підтриманої  пропозиції.

 

Голосували:  «за» - 6, «проти» - 0, «утримався» - 1 (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Інформацію Комітету про звіт Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України у 2020 році та про окремі питання виконання Апаратом Верховної Ради України функцій із забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів взяти до відома.

2. Апарату Верховної Ради України щоквартально надавати Комітету інформацію про виконання кошторису та про зміну річних обсягів асигнувань, що відбуваються у зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про Держаний бюджет України на 2021 рік» та відповідно до погоджених Апаратом Верховної Ради України перерозподілів видатків.

3. Апарату Верховної Ради України оприлюднити звіт про виконання кошторису Верховної Ради України у 2020 році на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

4. Інформацію та рішення Комітету надіслати Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О. до відома та Апарату Верховної Ради України для організації виконання і врахування в роботі.

 

 

2. СЛУХАЛИ:  Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про доручення Голови Верховної Ради України                    Разумкова Д.О. від 19 лютого 2021 року про розгляд депутатського звернення народного депутата України Геращенко І.В. та інших народних депутатів України (всього чотири підписи) (від 18.02.2021 № 188д9/15-2021/52959 (396294) щодо випадку, що стався 4 лютого 2021 року в кулуарах Верховної Ради України (в адміністративному будинку по вулиці Грушевського, 5), за участі народного депутата України Киви І.В., зокрема, його висловлювань на адресу журналіста проекту журналістських розслідувань «Bihus.Info» Данила Мокрика.

 

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Синютка О.М., Фролов П.В., Загородній Ю.І., Євтушок С.М. (стенограма додається).

 

Голосували:  «за» - 6, «проти» - 0 , «утримався» - 1 (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Інформацію Комітету про доручення Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. від 19 лютого 2021 року про розгляд депутатського звернення народного депутата України Геращенко І.В. та інших народних депутатів України (всього чотири підписи) (від 18.02.2021 № 188д9/15-2021/52959 (396294)  щодо випадку,  що стався 4 лютого 2021 року в кулуарах Верховної Ради України (в адміністративному будинку по вулиці Грушевського, 5), за участі народного депутата України Киви І.В., зокрема, його висловлювань на адресу журналіста проекту журналістських розслідувань «Bihus.Info» Данила Мокрика взяти до відома.

2. Звернути увагу народного депутата України Киви І.В. на неприпустимість дій, заяв та вчинків, що компрометують народного депутата України, виборців, Верховну Раду України, державу, та на необхідність неухильного дотримання при виконанні своїх повноважень вимог Конституції України, Закону України «Про статус народного депутата України», Регламенту Верховної Ради України та інших законів України, додержання присяги народного депутата України, загальновизнаних норм моралі, завжди зберігати власну гідність, поважати честь і гідність інших народних депутатів України, службових та посадових осіб і громадян.

3. Рішення та інформацію Комітету надіслати Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О., народним депутатам України – авторам депутатського звернення Геращенко І.В. та іншим, а також народному депутату України Киві І.В.

 

 

3. СЛУХАЛИ:  Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про розгляд на відповідність оформлення та реєстрації вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», внесеного Президентом України (реєстр. № 5068 від 15.02.2021).

 

Голосували:  «за» - 5, «проти» - 0 , «утрималося» - 2 (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ: 

Експертний висновок на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», внесеного Президентом України (реєстр. № 5068 від 15.02.2021), та направити його Комітету з питань правової політики, який визначено головним з підготовки і попереднього розгляду зазначеного законопроекту.

 

 

4. СЛУХАЛИ:  Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у лютому 2021 року).

 

Голосували:  «за» - 7, «проти» - 0 , «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Звернутися до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України», видати  розпорядження про припинення відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень за лютий 2021 року, народним депутатам України, які згідно з відомостями, поданими Апаратом Верховної Ради України, протягом лютого 2021 року:

1) без поважних причин не брали особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради України на пленарних засіданнях (згідно зі списком):

1.

Абрамовичу Ігорю Олександровичу

2.

Бойку Юрію Анатолійовичу

3.

Борту Віталію Петровичу

4.

Володіній Дар’ї Артемівні

5.

Герезі Олександру Володимировичу

6.

Деркачу Андрію Леонідовичу

7.

Дубінському Олександру Анатолійовичу

8.

Єфімову Максиму Вікторовичу

9.

Ісаєнку Дмитру Валерійовичу

10.

Кісільову Ігорю Петровичу

11.

Коту Андрію Богдановичу

12.

Кожем’якіну Андрію Анатолійовичу

13.

Козаку Тарасу Романовичу

14.

Королевській Наталії Юріївні

15.

Льовочкіну Сергію Володимировичу

16.

Льовочкіній Юлії Володимирівні

17.

Ляшенко Анастасії Олексіївні

18.

Мамояну Суто Чолоєвичу

19.

Медведчуку Віктору Володимировичу

20.

Молотку Ігорю Федоровичу

21.

М’ялику Віктору Ничипоровичу

22.

Нагорняку Сергію Володимировичу

23.

Ніколаєнку Андрію Івановичу

24.

Новинському Вадиму Владиславовичу

25.

Павленку Юрію Олексійовичу

26.

Пузійчуку Андрію Вікторовичу

27.

Рубльову Вячеславу Володимировичу

28.

Рудик Кірі Олександрівні

29.

Скорику Миколі Леонідовичу

30.

Солоду Юрію Васильовичу

31.

Сольському Миколі Тарасовичу

32.

Суркісу Григорію Михайловичу

33.

Трухіну Олександру Миколайовичу

34.

Фельдману Олександру Борисовичу

35.

Христенку Федору Володимировичу

36.

Шаповалову Юрію Анатолійовичу

37.

Шенцеву Дмитру Олексійовичу

38.

Шкрум Альоні Іванівні

39.

Юрчишину Петру Васильовичу

2) без поважних причин не брали особистої участі у більш як 50 відсотках засідань комітетів Верховної Ради України, до складу яких їх обрано (згідно зі списком):

1.

Данілову Віталію Богдановичу

2.

Макаренку Михайлу Васильовичу

3.

Петьовці Василю Васильовичу

4.

Саврасову Максиму Віталійовичу

5.

Шахову Сергію Володимировичу

3) без поважних причин не брали особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради України на пленарних засіданнях та у більш як 50 відсотках засідань комітетів Верховної Ради України, до складу яких їх обрано (згідно зі списком):

1.

Бондару Віктору Васильовичу

2.

Дубневичу Ярославу Васильовичу

3.

Івахову Степану Петровичу

4.

Колихаєву Ігорю Вікторовичу

5.

Кузьміну Ренату Равелійовичу

6.

Лабазюку Сергію Петровичу

7.

Ларіну Сергію Миколайовичу

8.

Палиці Ігорю Петровичу

9.

Порошенку Петру Олексійовичу

10.

Пузанову Олександру Геннадійовичу

11.

Рабіновичу Вадиму Зіновійовичу

12.

Скічку Олександру Олександровичу

13.

Столару Вадиму Михайловичу

14.

Умєрову Рустему Енверовичу

15.

Шпенову Дмитру Юрійовичу

16.

Яценку Антону Володимировичу

2. Рішення Комітету надіслати Голові Верховної Ради України
Разумкову Д.О. та в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України             Теплюку М.О.

 

 

5. СЛУХАЛИ:  Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості  Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народного депутата України Макарова О.А. за червень 2020 року) лист від 17.02.2021      № 06/04-2021/49226 (392244).

 

З 16 год. 26 хв. участь у засіданні Комітету  бере заступник голови Комітету Культенко А.В. Загальна кількість присутніх на засіданні Комітету народних депутатів України – членів Комітету становить 8 (вісім) народних депутатів України.

 

Голосували:  «за» - 8, «проти» - 0 , «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Виключити зі списку рішення Комітету від 8 липня 2020 року (протокол № 42) «Про звернення Комітету з поданням до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. про припинення відшкодування народним депутатам України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень за червень 2020 року, в порядку реалізації положень абзацу другого частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» народного депутата України  Макарова О.А. (номер 46), і звернутися до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. видати розпорядження про внесення відповідних змін до додатку до розпорядження Голови Верховної Ради України № 249 від 17.07.2020 стосовно народного депутата України Макарова О.А.

2. Звернутися з листом до голів комітетів Верховної Ради України про необхідність своєчасної підготовки та подання секретаріатами комітетів Верховної Ради України до підрозділів Апарату Верховної Ради України, що здійснюють організаційне забезпечення пленарних засідань Верховної Ради України та забезпечують розрахунки з народними депутатами України, змін до табелів обліку відпрацьованого часу народних депутатів України членів відповідних комітетів з урахуванням поважних причин, передбачених частиною третьою статті 26 Регламенту Верховної Ради України.

3. Рішення Комітету надіслати Голові Верховної Ради України
Разумкову Д.О. та в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України                  Теплюку М.О.

 

 

6. СЛУХАЛИ:  Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (уточнені відомості  Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народного депутата України Лабунської А.В. за січень 2021 року) лист від 26.02.2021       № № 06/04-2021/66334 (408609).

 

Голосували:  «за» - 8, «проти» - 0 , «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ: 

1. Виключити зі списку рішення Комітету від 10 лютого 2021 року (протокол № 62) «Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у січні 2021 року (листи від 05.02.2021 № 06/04-2021/33352 (374280) та від 10.02.2021 № 06/04-2021/38268 (378611)» народного депутата України Лабунську А.В. (номер 29), і звернутися до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. видати розпорядження про внесення відповідних змін до додатку до розпорядження Голови Верховної Ради України про припинення відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень за січень 2021 року, стосовно народного депутата України Лабунської А.В.

2. Рішення Комітету надіслати Голові Верховної Ради України
Разумкову Д.О. та в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України                Теплюку М.О.

 

 

7. Різне.

На пропозицію першого заступника голови Комітету Євтушка С.М. народні депутати України - члени Комітету обмінялися думками щодо введення в експлуатацію сенсорної кнопки в системі голосування у залі пленарних засідань Верховної Ради України та питання можливого законодавчого врегулювання цього питання   (стенограма додається).  

Також голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про наступне засідання Комітету, яке  відбудеться за розкладом 17 березня ц.р., у середу, та проходитиме у приміщенні залу засідань Комітету (вул. Банкова, 6-8, кімн. 418, о 15 год.) (стенограма додається). 

 

 

 

 

 

Голова Комітету                                                      С.В. КАЛЬЧЕНКО

 

 

 

Перший заступник

голови Комітету                                                   С.М.ЄВТУШОК