Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету
18 липня 2017, 17:04 ( Комітет )

4 липня 2017 року (Протокол № 84)

КОМІТЕТ  З  ПИТАНЬ  РЕГЛАМЕНТУ
   ТА  ОРГАНІЗАЦІЇ  РОБОТИ  ВЕРХОВНОЇ  РАДИ  УКРАЇНИ

 

 

 

 

                                                                                    Протокол № 84

 

                                                                            04        липня             17

  

                                                         

                                                                 вул. Банкова, 6-8,

                                                                          кімн. 418 (зал засідань)

                                                                                           10 год. 00 хв. 

 

 

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Купрієнко О.В., Лубінець Д.В., Бондар В.В. (з 11 год. 01 хв.), Данілін В.Ю., Войцеховська С.М., Кишкар П.М., Папієв М.М., Шахов С.В.

Відсутній член Комітету:  Єфремова І.О.

 

Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: керівник секретаріату Комітету Нехоца М.В., головні консультанти: Кабанець Л.В., Меть Т.М.,    Поліщук І.В., Нижник К.А., консультант Шаповалова К.С.

 

Присутні  запрошені:

народний депутат України Довгий О.С.;

Генеральний прокурор України Луценко Ю.В.;

 

Присутні:

за клопотанням Генерального прокурора України -  заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І., слідчий Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Кричун В.В., старший слідчий в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Ликов О.В.;  

за клопотанням народного депутата України Довгого О.С. - адвокати Бойко П.А., Рачинський В.В., Мохиня Д.В.

працівники Управління по зв’язках з Верховною Радою України Генеральної прокуратури, прес-секретар Генерального прокурора України Сарган Лариса;

 

помічники-консультанти народних депутатів України – членів Комітету Арешонкова В.Ю., Купрієнка О.В., Лубінця Д.В., Войцеховської С.М., Даніліна В.Ю., Кишкаря П.М., Папієва М.М., Пинзеника П.В.

учасник програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Моргун А.А.

 

         Присутні представники громадських організацій, засобів масової інформації:

Середа А.А. – телеканал  NewsOne, Шостак Н.О. – телеканал «Українські Новини», Завоюра І. -  телеканал «112 Україна», Зубенко Л., Меметов Е. – КНК Медіа, Чекусь Б.В., Багмут П. – агентство «Укрінформ», Полякована Т. – агентство «УНІАН», Кузьменко Є. – інтернет-видання «Цензор-НЕТ», Кулініч Ю.Ю. – телеканал «РАДА», а також журналісти та оператори телеканалів «1+1», ТСН, «UA:ПЕРШИЙ», «Інтер», «5 канал», «СТБ», «Новини 24», «ICTV» та інші, акредитовані у Верховній Раді України представники засобів масової інформації.

        

Ведеться стенограма засідання.

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету перейти до розгляду та затвердження проекту порядку денного засідання Комітету, який складається з одного питання – про розгляд подання, підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича» (№ 06-294вих-17).

Інших пропозицій та заперечень щодо порядку денного засідання Комітету не надходило.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про подання, підтримане та внесене до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича» (№ 06-294вих-17).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

 

За прийняття порядку денного засідання Комітету «за основу» та «в цілому» голосували: «за» - 9 (прийнято одноголосно).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував розглянути та затвердити порядок розгляду Комітетом подання, підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича» (№ 06-294вих-17), відповідно до  положень статті 220 Регламенту Верховної Ради України та поінформував народних депутатів України – членів Комітету про присутніх запрошених на засіданні Комітету з цього питання та надав слово Генеральному прокурору України Луценку Ю.В. для внесення клопотання  щодо заслуховування на засіданні Комітету заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І., слідчого Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Кричуна В.В. та старшого слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Ликова О.В. також було надано слово народному депутату України Довгому О.С. для внесення клопотання щодо заслуховування на засіданні Комітету адвокатів Бойка П.А., Рачинського В.В., Мохині Д.В. (стенограма додається).

 

Голосували за прийняття порядку розгляду питання порядку денного засідання Комітету: «за»   - 9  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Встановити такий порядок  розгляду :

1) заслухати інформацію Генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича щодо подання;

2) заслухати інформацію та пояснення прокурорів, експертів, інших фахівців за пропозицією Генерального прокурора України;

3) заслухати пояснення народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича;

4) запитання та відповіді на запитання народних депутатів України – членів Комітету до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Довгого О.С.;

6) обговорення подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича»;

7) вирішення питання (за необхідності) щодо витребування додаткових матеріалів кримінального провадження;

8) прийняття рішення стосовно висновку щодо достатності, законності і обґрунтованості подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича», законності одержання доказів, зазначених у поданні.

 

Слово надано Генеральному прокурору України Луценку Ю.В., який коротко виклав суть подання, супроводжуючи демонстрацією слайдів щодо подання  (стенограма додається).

 

Народні депутати України – члени Комітету заслухали пояснення народного депутата України Довгого О.С. та обговорили його клопотання щодо використання відеоматеріалів Генеральної прокуратури для аргументації його виступу, яке не було підтримане (стенограма додається).

 

 

Під час виступу народного депутата України Довгого О.С. з поясненнями, головуючий на засіданні звертався до присутніх утриматись від реплік та зауважень стосовно висловлювань доповідача, а голова підкомітету Кишкар П.М. запропонував чітко визначити тривалість часу для виступів народних депутатів України (стенограма додається).

 

Народні депутати України – члени Комітету заслухали, на клопотання народного депутата України Довгого О.С., пояснення адвоката Бойка П.А., поставили запитання та заслухали відповіді них (стенограма додається).

 

З 11 год. 01 хв. у засіданні Комітету бере участь народний депутат України – член Комітету Бондар В.В. Загальна кількість присутніх – 10 (десять) народних депутатів України – членів Комітету.

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував перейти до наступного етапу розгляду подання, а саме до запитань та відповідей на запитання народних депутатів України – членів Комітету до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Довгого О.С.

 

Народні депутати України – члени Комітету Пинзеник П.В., Купрієнко О.В., Арешонков В.Ю., Лубінець Д.В., Шахов С.В., Кишкар П.М., Папієв М.М., Бондар В.В., Войцеховська С.М. звернулись із запитаннями до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Довгого О.С., а відповіді на поставленні запитання, а також пояснення та коментарі надали Генеральний прокурор України Луценко Ю.В., заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І. та старший слідчий в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Ликов О.В., а також народний депутат України Довгий О.С. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. повідомив про те, що на засіданні Комітету присутня народний депутат України Новак Наталія Василівна та запропонував надати їй  для виступу під час обговорення подання стосовно народного депутата України Довгого О.С.

Заперечень та інших пропозицій не надходило (стенограма додається).

 

Голова підкомітету Войцеховська С.М. звернулась до народних депутатів України – членів Комітету з пропозицією оголосити перерву на 20 хвилин (стенограма додається).

 

Пропозиція була підтримана більшістю народних депутатів України  -  членів Комітету.

 

За пропозицією заступника голови Комітету Купрієнка О.В. до перерви було надано слово присутній на засіданні народному депутату України Новак Наталії Василівні у обговоренні як колишньому депутату Київської міської ради (стенограма додається).

 

Продовження засідання після перерви.

 

                                                                 вул. Банкова, 6-8,

                                                                          кімн. 418 (зал засідань)

                                                                                           13 год. 20 хв. 

 

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

 

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Купрієнко О.В., Лубінець Д.В., Бондар В.В., Данілін В.Ю., Войцеховська С.М., Кишкар П.М., Папієв М.М., Шахов С.В.

 

Відсутній член Комітету:  Єфремова І.О.

 

Ведеться стенограма засідання Комітету.

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету перейти до обговорення подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича».

 

В обговоренні подання взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Арешонков В.Ю., Кишкар П.М., Бондар В.В., Шахов С.В. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету перейти до прийняття рішення стосовно ухвалення висновку щодо достатності, законності і обґрунтованості подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича», законності одержання доказів, зазначених у поданні.

 Насамперед перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. привернув увагу до меж повноважень Комітету з питань Регламенту та організації роботи  Верховної Ради України, визначених Регламентом Верховної Ради України, зокрема, положеннями частини першої статті 220 Регламенту Верховної Ради України, щодо того, що комітет, якому доручено надати висновок щодо питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт, відповідно до закону визначає достатність, законність і обґрунтованість подання, законність одержання доказів, зазначених у поданні, і встановлює наявність відповідних скарг, та правові наслідки прийнятого Комітетом рішення з цього питання (стенограма додається).

 

Також головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. звернувся до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. з проханням  надати не пізніше ніж завтра копії чи витяги з судових рішень про практику надання судами дозволів на проведення негласних слідчо-розшукових дій щодо народного депутата України (стенограма додається).

 

Головуючий перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. зачитав текст резолютивної частини проекту висновку Комітету та проект рішення Комітету щодо питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Довгого Олеся Станіславовича (стенограма додається).

 

Голосували: «за» - 10  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Висновок  щодо  подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого Олеся Станіславовича», підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. від 21 червня 2017 року (№ 06-294вих-17) і направити Голові Верховної Ради України висновок Комітету, зазначене подання та пояснення народного депутата України Довгого О.С.

 

 

 

 

 

Перший заступник 

голови Комітету                                                                        П.В.ПИНЗЕНИК

 

 

Секретар  Комітету                                                                   Д.В.ЛУБІНЕЦЬ