Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
19 лютого 17:10
Засідання Комітету докладніше
19 лютого 12:01
Увага! Зміни у часі проведення засідання докладніше
14 лютого 09:02
Вітання Вітання з Днем народження народного депутата України, члена Комітету СИНЮТКУ Олега Михайловича
докладніше
27 січня 11:35
З В І Т про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2019 року – січень 2020 року) докладніше
24 вересня 17:27
Прийом громадян докладніше
03 липня 16:28
Прийом громадян докладніше
04 квітня 14:02
Сьогодні 4 квітня 2019 року в Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України відбулося восьме чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу. докладніше
25 березня 16:36
Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету

20 грудня 2019, 16:00

18 грудня 2019 року (протокол №21)

 

 

     

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ

ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

 

 

 

                                                                                      21

 

                                                                            18        грудня               19

                                                            

 

                                                              вул. Банкова, 6-8,

кімн. 418 (зал засідань)

                                                                     15  год. 00 хв.

 

Головує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

Присутні члени Комітету: Культенко А.В., Савченко О.С.,                 Папієв М.М., Гринчук О.А., Загородній Ю.І., Марченко Л.І.,                      Приходько Н.І., Синютка О.М., Фролов П.В.

 

Відсутній член Комітету:  Пузійчук А.В.

 

Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: керівник секретаріату Комітету Нехоца М.В., заступники керівника секретаріату Вауліна І.І., Прилуцька І.В., головні консультанти: Кабанець Л.В., Кукла А.О.,                 Лисенко М.С., Меть Т.М., Моргун А.А., Олексійчук О.М., Попович Т.В., консультант Шаповалова  К.С.      

 

Присутні запрошені:

народні депутати України Качура О.А., Камельчук Ю.О.

Присутні:

помічники-консультанти народних депутатів України – членів Комітету Кальченка С.В., Пузійчука А.В., Культенка А.В., Савченко О.С., Папієва М.М., Гринчук О.А., Загороднього Ю.І., Марченко Л.І.,                    Приходько Н.І.,  Синютки О.М., Фролова П.В.;

помічники-консультанти народних депутатів України Качури О.А., Васильченко Г.І.;                  

представник секретаріату депутатської фракції Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» – Сабецька О.Б.;

фотограф депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ».

Ведеться стенограма та

аудіозапис засідання Комітету.

 

Головуючий на засіданні запропонував народним депутатам України – членам Комітету розглянути проект порядку денного, який включає дев’ять основних питань, два додаткових питання та питання «Різне», за які й запропоновано проголосувати «за основу» (стенограма додається).

 

Голосували за прийняття проекту порядку денного «за основу»: «за» - 10, «проти» - 0, «утрималося» - 0  (прийнято одноголосно).

 

Інших пропозицій та зауважень не надходило.

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В.  поставив на голосування питання про прийняття «в цілому» порядку денного засідання Комітету (стенограма додається).

 

Голосували: «за» - 10, «проти» - 0, «утрималося» - 0  (прийнято одноголосно).

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутат України» (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом)», внесений народним депутатом України       Власенком С.В. (реєстр. № 2061 від 04.09.2019).

Інформує:  голова Комітету Кальченко С.В.

 

2. Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо ефективного парламентського контролю, підготовки, доопрацювання проектів законодавчих актів Верховної Ради України та забезпечення членства народного депутата  України у  трьох Тимчасових спеціальних комісіях і Тимчасових слідчих комісіях Верховної Ради України), внесений народним депутатом України Качурою О.А. (реєстр.  № 2447 від 14.11.2019) щодо включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Інформує:  голова Комітету Кальченко С.В.

                       

3. Про проект Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми законодавчого процесу», внесений народними депутатами України             Крячком М.В., Фроловим П.В., Федієнком О.П.  (реєстр.  № 2492 від 25.11.2019) щодо включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Інформує:  голова Комітету Кальченко С.В.

4. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу», внесений народним депутатом України Камельчуком Ю.О. (реєстр.  № 2528 від 04.12.2019).

Інформує:  голова Комітету Кальченко С.В.

 

5. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання", внесений народним депутатом України          Корнієнком О.С. (реєстр.  № 2568 від 10.12.2019).

Інформує:  голова Комітету Кальченко С.В.

                   

6. Про заяву народного депутата України Рудика С.Я. про обрання його до складу  Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Інформує:  голова Комітету Кальченко С.В.

                       

7. Про листи Першого заступника Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О.  від 4 та 5 грудня 2019 року № 02/02-538 (236670), № 02/02-544 (238252) стосовно неособистого голосування народними депутатами України Кальцевим В.Ф. (повторно), Горватом Р.І.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

8. Пропозиції Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України до проекту плану законопроектної  роботи Верховної Ради України на 2020 рік.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

9.         Проект розкладу засідань Комітету у січні 2020 року.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

10. Про заяву народного депутата України Мандзія С.В. про обрання його членом Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

11. Про лист Керівника Апарату Верховної Ради України                    Штучного В.В. від 18.12.2019 року № 06/03-410 (252872).

Інформує: голова Комітету Кальченко С.В.

 

12. Різне.

 

1. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутат України» (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом)», внесений народним депутатом України Власенком С.В. (реєстр. № 2061 від 04.09.2019).

 

Голосували: «за» - 9, «проти» - 0, «утримався» - 1 (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

Висновок Комітету на проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом)» (реєстр. № 2061 від 04.09.2019), внесений народним депутатом України Власенком С.В.,  і рекомендувати Верховній Раді України повернути вказаний законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

 

 

2. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо ефективного парламентського контролю, підготовки, доопрацювання проектів законодавчих актів Верховної Ради України та забезпечення членства народного депутата  України у  трьох Тимчасових спеціальних комісіях і Тимчасових слідчих комісіях Верховної Ради України), внесений народним депутатом України Качурою О.А. (реєстр.  № 2447 від 14.11.2019) щодо включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України – члени Комітету:  Синютка О.М., Приходько Н.І., Папієв М.М.,                  Загородній Ю.І. (стенограма додається).

 

З 15 год. 26 хв. у засіданні Комітету бере участь народний депутат України Качура О.А., автор  проекту Закону України (реєстр.  № 2447).

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. надав слово присутньому запрошеному на засіданні Комітету автору проекту Закону України (реєстр.  № 2447) народному депутату України Качурі О.А., який обґрунтував необхідність внесення законопроекту, звернувся із проханням підтримати його законодавчу ініціативу та відповів на запитання секретаря Комітету Папієва М.М. та голови підкомітету Приходько Н.І. (стенограма додається).

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. підсумував обговорення питання та зазначив, що на голосування буде поставлено дві пропозиції:

перша пропозиція – проект рішення Комітету стосовно включення проекту Закону України (реєстр. № 2447) до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, підготовлений Комітетом,

друга пропозиція  – рекомендувати не включати проект Закону України (реєстр. № 2447) до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

Голосували за І пропозицію:  «за» - 5, «проти» - 5, «утрималося» - 0 (рішення не прийнято).

 

Голосували за ІІ пропозицію:  «за» - 5, «проти» - 0, «утримався» - 1, не голосували - 4 (рішення не прийнято).

 

 

3. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми законодавчого процесу», внесений народними депутатами України             Крячком М.В., Фроловим П.В., Федієнком О.П.  (реєстр.  № 2492 від 25.11.2019) щодо включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Приходько Н.І., Папієв М.М., Загородній Ю.І., Синютка О.М. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. надав слово співавтору проекту Закону України (реєстр. № 2492) народному депутату України  - члену Комітету Фролову П.В., який обґрунтував необхідність внесення проекту Закону та  звернувся з проханням підтримати зазначений законопроект, а також відповів на запитання народних депутатів України – членів Комітету Кальченка С.В., Приходько Н.І., Синютки О.М.,                Папієва М.М.  (стенограма додається).

 

Голосували:  «за» - 8, «проти» - 1, «утримався» - 1 (прийнято більшістю голосів).

 

 

 

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми законодавчого процесу", внесений народними депутатами України                     Крячком М.В., Фроловим П.В., Федієнком О.П. (реєстр. № 2492 від 25.11.2019), та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити зазначений законопроект до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду  в першому читанні прийняти його за основу з дорученням Комітету підготувати законопроект до другого читання, передбачивши внесення відповідних змін, зазначених у висновку Комітету, та з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши наполовину строк подання таких пропозицій і поправок.

            2. Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначено голову Комітету.

 

З 11 год. 50 хв. у засіданні Комітету бере участь заступник голови  Комітету Культенко А.В.  Загальна кількість присутніх на засіданні Комітету – 9  (дев’ять)  народних депутатів України – членів Комітету.

 

 

4. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу», внесений народним депутатом України                 Камельчуком Ю.О. (реєстр.  № 2528 від 04.12.2019).

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. надав слово присутньому запрошеному на засіданні Комітету автору проекту Постанови Верховної Ради  України (реєстр.  № 2528) народному депутату України Камельчуку Ю.О., який обґрунтував необхідність утворення цієї Тимчасової слідчої комісії, звернувся із проханням підтримати його ініціативу (стенограма додається).

 

В обговоренні взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Кальчекно С.В., Загородній Ю.І., Синютка О.М., Папієв М.М., Фролов П.В.  (стенограма додається).

 

Народний депутат України Камельчук Ю.О., автор проекту Постанови Верховної Ради  України (реєстр.  № 2528), погодився із зауваженнями Комітету щодо внесеного ним проекту Постанови та із пропозицією відкликати зазначений проект для доопрацювання та внесення на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Постанови (стенограма додається).

У зв’язку із зазначеним розгляд питання перенесено. 

 

 

5. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання", внесений народним депутатом України Корнієнком О.С. (реєстр.  № 2568 від 10.12.2019).

 

З 16 год. 18 хв. у засіданні Комітету не бере участь голова підкомітету Приходько Н.І.  Загальна кількість присутніх на засіданні Комітету – 9  (дев’ять)  народних депутатів України – членів Комітету.

 

Голосували: «за» - 7, «проти» - 0, «утрималися» - 2 (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок на проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання», внесений народним депутатом України Корнієнком О.С. (реєстр. № 2568 від 10.12.2019), та рекомендувати Верховній Раді України  розглянути зазначений проект Постанови Верховної Ради України та прийняти його.

2. Співдоповідачем від Комітету  на пленарному засіданні з цього питання визначити голову Комітету.

 

 

6. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про заяву народного депутата України Рудика С.Я. про обрання його до складу Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

 

Голосували: «за» - 8, «проти» - 1, «утрималося» - 0 (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

Не підтримувати заяву народного депутата України Рудика С.Я.  про «включення» його до складу Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та запропонувати йому визначитися стосовно обрання його до складу іншого комітету Верховної Ради України,  де є наявні вільні місця для народних депутати України, які не входять до складу будь-якої депутатської фракції (депутатської групи).

7. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про листи Першого заступника Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О.  від 4 та 5 грудня 2019 року                            № 02/02-538 (236670), № 02/02-544 (238252) стосовно неособистого голосування народними депутатами України Кальцевим В.Ф. (повторно), Горватом Р.І.

 

Головуючий на засіданні голова Комітету Кальченко С.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про надіслані  народним депутатам України Кальцеву В.Ф. (повторно), Горвату Р.І. листи із пропозицією надати пояснення щодо порушеного питання, із запрошенням взяти участь у засіданні Комітету, а також про те, що відповіді Комітетом не отримано, народні депутати України Кальцев В.Ф. та Горват Р.І. не прийшли на засідання Комітету (стенограма додається).

 

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Папієв М.М., Загородній Ю.І. (стенограма додається).

 

За пропозицією, висловленою під час обговорення, розгляд питання перенесено.

 

 

8. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В. про пропозиції Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України до проекту плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2020 рік.

 

Голосували: «за» - 9, «проти» - 0, «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Затвердити пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2020 рік та надіслати їх Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.

 

 

9. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В.  про проект розкладу засідань Комітету у січні 2020 року. 

 

Голосували: «за» - 9, «проти» - 0, «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Затвердити розклад засідань Комітету у січні 2020 року.

 

10. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В.  про заяву народного депутата України Мандзія С.В. про обрання його членом Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

 

Голосували: «за» - 9, «проти» - 0, «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Підтримати заяву народного депутата України Мандзія С.В. і, згідно з пунктом 1 частини першої статті 15 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», внести народними депутатами України – членами Комітету на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання» та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в цілому.

2. Доповідачем від Комітету на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову Комітету. 

 

 

11. СЛУХАЛИ: Інформацію голови Комітету Кальченка С.В.  про лист Керівника Апарату Верховної Ради України                    Штучного В.В. від 18.12.2019 року № 06/03-410 (252872).

 

Голосували: «за» - 9, «проти» - 0, «утрималося» - 0 (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

1. Внести зміни до рішення Комітету від 12.12.2019 (протокол №19) про припинення відшкодування народним депутатам України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, за листопад 2019 року в порядку реалізації положень абзацу другого частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України», виключивши пункти 12 стосовно народного депутата України Васильченко Г.І. та 80 стосовно народного депутата України Яковенка Є.Г. зі списку народних депутатів України, стосовно яких Комітет звернувся з поданням до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. про видання розпорядження, відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України», про припинення відшкодування витрат, пов’язаних з виконання депутатських повноважень, за листопад 2019 року, та звернутися до Голови  Верховної Ради України Разумкова Д.О. з поданням про внесення відповідних змін до додатку до Розпорядження Голови Верховної Ради України від 13.12.2019 №1279-к.

            2. Апарату Верховної Ради України у зв’язку із закінченням бюджетного року здійснити відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, за грудень 2019 року в повному обсязі відповідно до абзацу другого пункту 4 Розпорядження Голови Верховної Ради України від 03.12.2019 № 1240-к «Про порядок обліку робочого часу та здійснення виплат, передбачених статтями 32, 33 Закону України «Про статус народного депутата України».

 

 

12. Різне.

Питань до обговорення в «Різному» народними депутатами України – членами Комітету запропоновано не було.

 

 

 

 

 

Голова Комітету                                                   С.В.КАЛЬЧЕНКО

 

Секретар Комітету                                                М.М.ПАПІЄВ