Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
19 лютого 17:10
Засідання Комітету докладніше
19 лютого 12:01
Увага! Зміни у часі проведення засідання докладніше
14 лютого 09:02
Вітання Вітання з Днем народження народного депутата України, члена Комітету СИНЮТКУ Олега Михайловича
докладніше
27 січня 11:35
З В І Т про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2019 року – січень 2020 року) докладніше
24 вересня 17:27
Прийом громадян докладніше
03 липня 16:28
Прийом громадян докладніше
04 квітня 14:02
Сьогодні 4 квітня 2019 року в Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України відбулося восьме чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу. докладніше
25 березня 16:36
Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету

18 липня 2017, 17:19

7 липня 2017 року (Протокол № 87)

КОМІТЕТ  З  ПИТАНЬ  РЕГЛАМЕНТУ
   ТА  ОРГАНІЗАЦІЇ  РОБОТИ  ВЕРХОВНОЇ  РАДИ  УКРАЇНИ

 

 

 

 

                                                                                    Протокол № 87

 

                                                                            07        липня             17

  

                                                          

                                                                 вул. Банкова, 6-8,

                                                                          кімн. 418 (зал засідань)

                                                                                           10 год. 00 хв. 

 

 

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Купрієнко О.В., Лубінець Д.В., Войцеховська С.М., Данілін В.Ю., Кишкар П.М., Папієв М.М.

Відсутні члени Комітету:  Бондар В.В., Єфремова І.О., Шахов С.В.

 

Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: керівник секретаріату Комітету Нехоца М.В., головні консультанти: Кабанець Л.В., Меть Т.М., Нижник К.А., консультант Шаповалова К.С.

 

Присутні  запрошені:

народний депутат України Розенблат Б.С.;

Генеральний прокурор України Луценко Ю.В.;

 

Присутні:

за клопотанням Генерального прокурора України -  заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І., заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Кривенко В.В.;  

за клопотанням народного депутата України Розенблата Б.С. - адвокати   Федур А.А., Красовський В.М.;

прес-секретар Генерального прокурора України Сарган Лариса, працівники Управління по зв’язкам з Верховною Радою України Генеральної прокуратури;

народний депутат України Єднак О.В.;

помічники-консультанти народних депутатів України – членів Комітету Арешонкова В.Ю., Войцеховської С.М., Лубінця Д.В., Даніліна В.Ю., Кишкаря П.М., Папієва М.М., Пинзеника П.В.;

учасник програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Моргун А.А.

 

         Присутні представники громадських організацій, засобів масової інформації:

Хлопотов О., Пузань О. – телеканал «Еспресо», Коноваленко І. – телеканал ZIK, Середа А.А. – телеканал  NewsOne, Шостак Н.О. – телеканал «Українські Новини», Зощенко Н., Фатун Д., Величко В. - телеканал «112 Україна», Купенко Р., Пупченко В. – телеканал NewsOne, Мацько О.С. – інтернет-видання «News net work», Горічева Ю., Шурхало Д. – «Настоящее время» Радио «Свобода», Бориско О., Шпортун С. – телеканал «24 канал»,  Сметана Г.,    Горшков Ю. - «ICTV» «Надзвичайні новини», Погорілий А. – ТРК «Україна», Чекусь Б.В., Багмут П. – агентство «Укрінформ», Полякована Т. – агентство «УНІАН», Фурдеш Д. – ТСН «1+1», Кравченко О. – телеканал «UA: Перший», Кулініч Ю.Ю. – телеканал «РАДА», а також журналісти та оператори телеканалів «Інтер», «5 канал», «СТБ» та інші, акредитовані у Верховній Раді України представники засобів масової інформації.

        

Ведеться стенограма та

 аудіозапис засідання Комітету.

 

Перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету для розгляду та затвердження проект порядку денного засідання Комітету, який складається з одного питання – про подання, підтримані та внесені до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)» (№ 06-296вих-17) та поінформував народних депутатів України – членів Комітету про присутніх запрошених Генерального прокурора України Луценка Ю.В., народного депутата України Розенблата Б.С., в тому числі присутніх за їх клопотанням, а також про присутніх працівників Управління по зв’язкам з Верховною Радою України Генеральної прокуратури та Сарган Лариси - прес-секретаря Генерального прокурора України, і представників засобів масової інформації, які акредитовані у Верховній Раді України (стенограма додається).

 

До затвердження порядку денного заступник голови Комітету Арешонков В.Ю. взяв слова та звернувся до представників засобів масової інформації, які висвітлюють хід засідання Комітету, та вкотре поінформував їх щодо меж повноважень Комітету з питань Регламенту та організації діяльності Верховної Ради України, визначених, зокрема, положеннями частини першої статті 220 Регламенту Верховної Ради України, щодо того, що комітет, якому доручено надати висновок щодо питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт, відповідно до закону визначає достатність, законність і обґрунтованість подання, законність одержання доказів, зазначених у поданні, і встановлює наявність відповідних скарг, та пояснив правові наслідки прийнятого Комітетом рішення з цього питання (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. надав слово Генеральному прокурору Луценку Ю.В. (на його прохання). Зокрема, Генеральний прокурор Луценко Ю.В. поінформував про те, що на виконання вчорашнього рішення Комітету в ЄРДРу зареєстроване кримінальне провадження з відповідними номерами для перевірки заяв народних депутатів України Полякова М.А. та Розенблата Б.С., крім того, в рамках обох проваджень будуть перевірені законність дій працівників НАБУ в рамках дій щодо обох народних депутатів України, в тому числі окремо в рамках однієї з справ по заяві народного депутата України Полякова М.А. буде оцінено дії правоохоронних органів при вилученні телефону в дружини цього народного депутата України,  та передав головуючому для відома витяг із кримінального провадження про реєстрацію (стенограма додається).

 

Пропозицій та заперечень щодо порядку денного засідання Комітету не надходило.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про подання, підтримані та внесені до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)» (№ 06-296вих-17).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

 

За прийняття порядку денного засідання Комітету «за основу» та «в цілому» голосували: «за» - 8 (прийнято одноголосно).

 

Перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. звернувся до присутніх народних депутатів України – членів Комітету про можливий реальний чи потенційний конфлікт інтересів у зв’язку з розглядом  питання про подання стосовно народного депутата України Розенблата Б.С. (стенограма додається).

 

Секретар Комітету Лубінець Д.В. зауважив, що Розенблат Борислав Соломонович є членом однієї фракції із ним. Але звернув увагу засобів масової інформації на листа Комітету, направленого до НАЗК (єдиного органу, який має право трактувати конфлікт інтересів), та на те, що на теперішній час жодної відповіді Комітет не отримав. Тому чітко сказати, чи є конфлікт інтересів чи немає відповідний орган до цього часу не проаналізував. Тому в присутності Генерального прокурора секретар Комітету Лубінець Д.В. звернув увагу, що немає конфлікту інтересів, допоки немає відповідного висновку від НАЗК (стенограма додається).

 

Натомість Генеральний прокурор України Луценко Ю.В. зазначив, що в будь-якому разі конфлікт інтересів може виникати лише, якщо хтось із присутніх членів Комітету вчиняв дії спільно з тим, щодо кого сьогодні розглядається подання. Наскільки відомо Генеральному прокурору України з усіх оперативних матеріалів справи, таких дій члени Комітету не вчиняли і жодним чином не були пов’язані з народним депутатом України Розенблатом Б.С. під час зафіксованих незаконних дій, рівно як і з попереднім питанням (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував розглянути та затвердити порядок розгляду Комітетом подань, підтриманих та внесених до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)» (№ 06-296вих-17) (стенограма додається).

 

Крім того, головуючий надав слово Генеральному прокурору України Луценку Ю.В. для внесення клопотання щодо заслуховування на засіданні Комітету заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І., заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Кривенка В.В.  

за клопотанням народного депутата України Розенблата Б.С. - адвокати   Федур А.А., Красовський В.М.;

 

Також було надано слово народному депутату України Розенблату Б.С. для внесення клопотання щодо заслуховування на засіданні Комітету адвокатів Федура А.А. та Красовського  В.М., а також витребування від Генеральної прокуратури матеріалів, зазначених у поданні (стенограма додається).

 

Голосували за прийняття порядку розгляду питання порядку денного засідання Комітету: «за»   - 8  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Встановити такий порядок  розгляду :

1) заслухати інформацію Генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича щодо подань;

2) заслухати інформацію та пояснення прокурорів, експертів, інших фахівців за пропозицією Генерального прокурора України;

3) заслухати пояснення народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича та за його клопотанням адвоката Федура А.А. та юриста Красовського В.М.;

4) запитання та відповіді на запитання народних депутатів України – членів Комітету до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Розенблата Б.С.;

5) обговорення подань «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту);

6) вирішення питання (за необхідності) щодо витребування додаткових матеріалів кримінального провадження;

7) прийняття рішень про висновки щодо достатності, законності і обґрунтованості подань, законності одержання доказів, зазначених у поданнях, наявності відповідних скарг:

- про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича,

- про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича,

- про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту).

 

Народні депутати України – члени Комітету обговорили питання щодо законності демонстрації відеоматеріалів, які надає Спеціальна антикорупційна прокуратура (стенограма додається).

 

Голосували за можливість демонстрації відеоматеріалів: «за» - 6, «проти» -  0, «утримались» - 2 (прийнято більшістю голосів).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. надав слово Генеральному прокурору України Луценку Ю.В., який коротко виклав суть подання, супроводжуючи демонстрацією відеоматеріалів та слайдів (стенограма додається).

 

За клопотанням Генерального прокурора України Луценка Ю.В. слово для пояснень було надано заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Н.І. (стенограма додається).

 

Народні депутати України – члени Комітету заслухали пояснення народного депутата України Розенблата Б.С. (стенограма додається).

 

За клопотанням народного депутата України Розенблата Б.С. слово було надано адвокату Федуру А.А. (стенограма додається).

 

Народні депутати України Кишкар П.М., Войцеховська С.М., Купрієнко О.В.,  Лубінець Д.В. обговорили клопотання народного депутата України Розенблата Б.С. стосовно запрошення на засіданні Комітету детектива НАБУ та стосовно витребування всіх матеріалів справи для «більш об’єктивного розгляду подань» та запропонували поставити такі пропозиції на голосування  (стенограма додається).

 

Голосували за запрошення на засідання Комітету детектива НАБУ: «за» - 0, «проти» - 2, «утримались» - 6 (рішення не прийняте).

 

Голосували за витребування всіх матеріалів справи: «за» - 0, «проти» - 3, «утримались» - 5 (рішення не прийняте).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував перейти до наступного етапу розгляду подання, а саме до запитань та відповідей на запитання народних депутатів України – членів Комітету до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Полякова М.А.

 

Народні депутати України – члени Комітету: Арешонков Ю.В., Лубінець Д.В.,  Кишкар П.М. поставили запитання, а відповіді на поставленні запитання, а також пояснення та коментарі надавали Генеральний прокурор України Луценко Ю.В., заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І., а також народний депутат України Розенблат Б.С. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував перейти до наступного етапу порядку розгляду питання порядку денного та надав слово для обговорення подань народним депутатам України - членам Комітету Купрієнку О.В., Лубінцю Д.В., Кишкарю П.М.,             Арешонкову В.Ю. (стенограма додається).

 

Також слово було надане народному депутату України Розенблату Б.С. для надання пояснень щодо висловлених  народними депутатами України – членами Комітету зауважень та Генеральному прокурору України Луценку Ю.В. (стенограма додається). 

 

На пропозицію голови підкомітету Папієва М.М. надати слово в обговоренні присутньому на засіданні народному депутату України Єднаку Остапу Володимировичу головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету запропонував поставити таку пропозицію на голосування (стенограма додається).

 

Голосували: «за» - 0, «проти» - 3, «утримались» - 5 (рішення не прийняте).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. підбив підсумок обговорення подань та оголосив перерву в засіданні Комітету на 20 хвилин й запросив членів Комітету для доопрацювання проектів рішень та висновків Комітету щодо достатності, законності і обґрунтованості подань «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)», законності одержання доказів, зазначених у поданнях  (стенограма додається).

 

Продовження засідання після перерви.

 

                                                                 вул. Банкова, 6-8,

                                                                          кімн. 418 (зал засідань)

                                                                                           13 год. 40 хв. 

 

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

 

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Купрієнко О.В., Лубінець Д.В., Войцеховська С.М.,Данілін В.Ю., Кишкар П.М., Папієв М.М.

 

Відсутні члени Комітету:  Бондар В.В., Єфремова І.О., Шахов С.В.

 

Ведеться стенограма та

аудіозапис засідання Комітету.

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету перейти до прийняття рішень стосовно ухвалення висновків щодо достатності, законності і обґрунтованості подань «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)», законності одержання доказів, зазначених у поданнях, та зачитав текст резолютивних частин проектів висновків Комітету та проекти рішень Комітету (стенограма додається).

 

 

 

 

 

 

Голосували: «за» - 8  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Висновок щодо подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», підтримане та внесене до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В.  від 21 червня 2017 року   (№ 06-296вих-17) і направити Голові Верховної Ради України висновок Комітету, зазначене подання та пояснення народного депутата України Розенблата Б.С.

 

Голосували: «за» - 5, «проти» - 0, «утримались» - 3  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

Висновок  щодо  подання «Про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича», підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. від 21 червня 2017 року (№ 06-296вих-17) і направити Голові Верховної Ради України висновок Комітету та зазначене подання.

 

Голосували: «за» - 5, «проти» - 0, «утримались» - 3  (прийнято більшістю голосів).

 

УХВАЛИЛИ:

Висновок щодо подання «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)», підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. від 21 червня 2017 року (№ 06-297вих-17) і направити Голові Верховної Ради України висновок Комітету та  зазначене подання.

 

 

 

 

 

Перший заступник 

голови Комітету                                                                        П.В.ПИНЗЕНИК

 

 

Секретар  Комітету                                                                   Д.В.ЛУБІНЕЦЬ