Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
19 лютого 17:10
Засідання Комітету докладніше
19 лютого 12:01
Увага! Зміни у часі проведення засідання докладніше
14 лютого 09:02
Вітання Вітання з Днем народження народного депутата України, члена Комітету СИНЮТКУ Олега Михайловича
докладніше
27 січня 11:35
З В І Т про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2019 року – січень 2020 року) докладніше
24 вересня 17:27
Прийом громадян докладніше
03 липня 16:28
Прийом громадян докладніше
04 квітня 14:02
Сьогодні 4 квітня 2019 року в Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України відбулося восьме чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу. докладніше
25 березня 16:36
Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету

10 липня 2017, 14:46

3 липня 2017 року (Протокол № 83)

 

 

 

КОМІТЕТ  З  ПИТАНЬ  РЕГЛАМЕНТУ
   ТА  ОРГАНІЗАЦІЇ  РОБОТИ  ВЕРХОВНОЇ  РАДИ  УКРАЇНИ

 

 

 

 

                                                                                    Протокол № 83

 

                                                                            03        липня             17

  

                                                         

                                                                 вул. Банкова, 6-8,

                                                                          кімн. 418 (зал засідань)

                                                                                           12 год. 00 хв. 

 

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Купрієнко О.В., Лубінець Д.В., Бондар В.В., Данілін В.Ю., Войцеховська С.М., Кишкар П.М., Папієв М.М., Шахов С.В. (з 12 год. 25 хв.)

Відсутній член Комітету:  Єфремова І.О.

 

Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: керівник секретаріату Комітету Нехоца М.В., головні консультанти: Кабанець Л.В., Меть Т.М.,    Поліщук І.В., Нижник К.А., консультант Шаповалова К.С.

 

Присутні  запрошені:

народний депутат України Дейдей Є.С.;

Генеральний прокурор України Луценко Ю.В.;

начальник шостого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури  Козачина С.С;

 

Присутні:

за клопотанням Генерального прокурора України -  заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І.;  

за клопотанням народного депутата України Дейдея Є.С. - адвокат Курінний О.А., громадянин Лінчевський Ігор.

 

Присутні:

працівники Управління по взаємодії з Верховною Радою України Генеральної прокуратури;

 

помічники-консультанти народних депутатів України – членів Комітету Арешонкова В.Ю., Купрієнка О.В., Лубінця Д.В., Войцеховської С.М., Кишкаря П.М., Папієва М.М., Пинзеника П.В.

учасник програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Моргун А.А.

 

         Присутні представники громадських організацій, засобів масової інформації:

Сарган Лариса – прес-секретар Генерального прокурора України, Греськов Т.О. -  прес-служба депутатської фракції Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ», Гончаров Д.Ю. – журналіст ТРК «Україна», Шостак Н.О. – журналіст «Українських Новин», Чекусь Б.В. – журналіст агентства «Укрінформ», Полякована Т. – журналіст агентства «УНІАН», Кузьменко Є. – журналіст інтернет-видання «Цензор-НЕТ», Кулініч Ю.Ю. – журналіст телеканалу «РАДА», Шеремет О.В. – журналіст радіо «ЕРА», Зубенко Л., Меметов Е. – КНК Медіа, а також журналісти та оператори телеканалів «1+1», ТСН, «UA:ПЕРШИЙ», «Інтер», «5 канал», «СТБ», «Новини 24», «112», «ICTV» та інші, акредитовані у Верховній Раді України представники засобів масової інформації.

        

Ведеться стенограма та

аудіозапис засідання.

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. поінформував народних депутатів України – членів Комітету про звернення до керівника Національного агентства запобігання корупції Корчак П.М. з листом стосовно термінового надання роз’яснень Комітету щодо можливого конфлікту інтересів  під час розгляду Комітетом подань Генерального прокурора України щодо народних депутатів України – членів тих депутатських фракцій і депутатських груп, які члени Комітету представляють у складі Комітету. На сьогодні відповідь від Корчак Н.М. не надходила, отже, є всі підстави для розгляду Комітетом внесених Генеральним прокурором України подань (стенограма додається).

 

Голова підкомітету Папієв М.М. звернув увагу на те, що для створення належних умов для роботи членів Комітету та для роботи представників засобів масової інформації можливо було б доцільним звернутись до Апарату Верховної Ради України щодо проведення засідань Комітету, на яких розглядатимуться подання Генерального прокурора України стосовно народних депутатів України               Довгого О.С., Лозового А.С., Полякова М.А., Розенблата Б.С., у приміщенні кінозалу на вул. Грушевського, 5, або у приміщеннях №№ 11, 12 на вул. Грушевського, 18/2. Також голова підкомітету Папієв М.М. запропонував прийняти протокольне рішення щодо затвердження порядку розгляду питань стосовно подань Генерального прокурора України (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував розглянути подання Генерального прокурора України в алфавітному порядку прізвищ народних депутатів України, стосовно яких внесені зазначені подання. Питання щодо приміщення для проведення засідань Комітету буде вирішене у робочому порядку (стенограма додається).

 

Також Генеральний прокурор України Луценко Ю.В. підтримав пропозицію голови підкомітету Папієва М.М. щодо організації роботи засідань Комітету в іншому приміщенні та звернувся до народних депутатів України – членів Комітету з проханням «з метою всебічного з’ясування всіх обставин справи розглянути на засіданні Комітету подання стосовно народних депутатів України Полякова М.А. і Розенблата Б.С. в один день – 6 липня 2017 року, оскільки досудовим слідством зібрано докази, які дають підстави підозрювати вказаних народних депутатів України в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою між собою та за участі інших осіб (пособників)», а, отже, 7 липня ц.р. у Комітета буде можливість розглянути подання Генерального прокурора України стосовно народного депутата України Добкіна М.М. (стенограма додається).

 Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. зауважив, що Комітет не буде міняти усталений порядок розгляду таких подань, та розглядатиме кожне подання стосовно кожного народного депутата України окремо. Крім того, перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. зазначив, що Комітет за станом на сьогодні не має інформації щодо надання народним депутатом України Добкіним М.М., стосовно якого внесено подання Генерального прокурора України, письмових пояснень Комітету. Отже, розгляд цього питання Комітетом можливий лише за процедурою, передбаченою статтями 218-220 Регламенту Верховної Ради України   (стенограма додається).

 

Обговоривши організаційні питання, головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету перейти до розгляду та затвердження проекту порядку денного засідання Комітету, який складається з одного питання – про розгляд подання, підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дейдея Євгена Сергійовича» (№ 06-295вих-17).

Інших пропозицій та заперечень щодо порядку денного засідання Комітету не надходило.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про розгляд подання, підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дейдея Євгена Сергійовича» (№ 06-295вих-17).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

 

За прийняття порядку денного засідання Комітету «за основу» та «в цілому» голосували: «за» - 9 (прийнято одноголосно).

 

З 12 год. 25 хв. у засіданні Комітету бере участь народний депутат України – член Комітету Шахов С.В. Загальна кількість присутніх – 10 (десять) народних депутатів України – членів Комітету.

 

Також головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував розглянути та затвердити порядок розгляду Комітетом подання, підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. 21 червня 2017 року, «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дейдея Євгена Сергійовича» (№ 06-295вих-17), відповідно до  положень статті 220 Регламенту Верховної Ради України (стенограма додається).

 

Також головуючий поінформував народних депутатів України – членів Комітету про присутніх запрошених на засіданні Комітету.

 

Голосували за прийняття порядку розгляду питання порядку денного засідання Комітету з урахуванням висловлених пропозицій: «за»   - 10  (прийнято одноголосно).

 

УХВАЛИЛИ:

Встановити такий порядок  розгляду :

1) заслухати інформацію Генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича щодо подання;

2) заслухати інформацію та пояснення прокурорів, експертів, інших фахівців за пропозицією Генерального прокурора України;

3) заслухати пояснення народного депутата України Дейдея Євгена Сергійовича та за його клопотанням адвоката Курінного Олега Анатолійовича;

4) запитання та відповіді на запитання народних депутатів України – членів Комітету до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Дейдея Є.С.;

6) обговорення подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дейдея Євгена Сергійовича»;

7) вирішення питання (за необхідності) щодо витребування додаткових матеріалів кримінального провадження;

8) прийняття рішення стосовно висновку щодо достатності, законності і обґрунтованості подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дейдея Євгена Сергійовича», законності одержання доказів, зазначених у поданні.

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. звернувся з пропозицією до народних депутатів України – членів Комітету та інших учасників розгляду подання висловити свої застереження та зауваження  щодо запропонованого порядку розгляду подання.

 

Заступник голови Комітету Арешонков В.Ю. запропонував обов’язково передбачити перерву в засіданні Комітету. Таку пропозицію підтримав перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В., голова підкомітету Войцеховська С.М.  та голова підкомітету Кишкар П.М. (стенограма додається).

 

Крім того, головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував перед прийняттям рішення Комітету заслухати адвоката Курінного Олега Анатолійовича, присутнього на засіданні Комітету за клопотанням народного депутата України Дейдея Є.С. (стенограма додається).

 

Генеральний прокурор України Луценко Ю.В. поінформував, що готовий представити подання особисто, а за необхідності – надати слово для коментарів заступнику Генерального прокурора України – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Н.І. та начальнику шостого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури   Козачині С.С. (стенограма додається).

 

Слово надано Генеральному прокурору України Луценку Ю.В., який коротко виклав суть подання, супроводжуючи інформацію демонстрацією слайдів та прослуховуванням аудіозаписів, які, на його думку, є додатковими аргументами на користь фактів, викладених у поданні Генеральної прокуратури стосовно народного депутата України Дейдея Є.С.  Також зачитувались стенограми допиту громадянина Лінчевського І. та демонструвались аудіо- та відеозаписи цього допиту (стенограма додається).

 

За клопотанням Генерального прокурора Луценка Ю.В. слово для коментарів надавалось заступнику Генерального прокурора України – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Н.І. та  начальнику шостого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури Козачині С.С. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. під час доповіді поставив декілька уточнюючих запитань  Генеральному прокурору України Луценку Ю.В. і заступнику Генерального прокурора України – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Н.І. та заслухав відповіді на них  (стенограма додається).

 

Народні депутати України – члени Комітету заслухали пояснення народного депутата України Дейдея Є.С. та обговорили клопотання щодо заслуховування пояснень певних осіб, зокрема, громадянина Лінчевського І., поставили народному депутату України Дейдею Є.С. запитання, заслухали відповіді на них та, за його клопотанням, заслухали пояснення адвоката Курінного О.А. (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував перейти до наступного етапу розгляду подання, а саме до запитань та відповідей на запитання народних депутатів України – членів Комітету до Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та до народного депутата України Дейдея Є.С.

 

Запитання ставили народні депутати України – члени Комітету: Пинзеник П.В., Бондар В.В., Купрієнко О.В., Войцеховська С.М., Шахов С.В., Кишкар П.М., а відповіді на поставленні запитання, а також пояснення та коментарі надавали Генеральний прокурор України Луценко Ю.В., заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І. та начальник шостого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури Козачина С.С. (стенограма додається).

 

Голова підкомітету Войцеховська С.М. звернулась до народних депутатів України – членів Комітету з пропозицією заслухати за клопотанням народного депутата України Дейдея Є.С. пояснення громадянина Лінчевського Ігоря, про якого також йдеться у поданні, а потім вже перейти до обговорення подання Генерального прокурора України стосовно народного депутата України                 Дейдея Є.С. (стенограма додається). 

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України – членам Комітету визначитись щодо пропозиції голови підкомітету Войцеховської С.М. шляхом голосування (стенограма додається).

 

Голосували: «за» - 8, «утримався» - 1, «проти» - 1 (прийнято більшістю голосів).

 

Отже, слово для надання пояснень було надано громадянину     Лінчевському Ігорю. Також він відповів на запитання, поставлені народними депутатами України – членами Комітету Пинзеником П.В., Лубінцем Д.В., Купрієнком О.В., Шаховим С.В., Бондарем В.В. а також Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. та заступником Генерального прокурора України – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. (стенограма додається).

 

В обговоренні подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дейдея Євгена Сергійовича» взяли участь народні депутати України – члени Комітету: Шахов С.В., Бондар В.В., Аоешонков В.Ю., Папієв М.М., Пинзеник П.В. (стенограма додається).

 

Крім того, слово для висловлення своєї позиції та надання пояснень було надано генеральному прокурору України Луценку Ю.В., заступнику Генерального прокурора України – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Н.І., народному депутату України Дейдею Є.С. (стенограма додається).

 

Голова підкомітету Войцеховська С.М. звернулась до народних депутатів України – членів Комітету з пропозицією оголосити перерву на 20 хвилин, натомість заступник голови Комітету Арешонков В.Ю. запропонував завершити обговорення подання Генерального прокурора України стосовно народного депутата України Дейдея Є.С. до перерви, а вже після перерви перейти до прийняття рішення щодо цього подання (стенограма додається).

 

Пропозиція заступника голови Комітету Арешонков В.Ю. та голови підкомітету Войцеховської С.М. була підтримана більшістю народних депутатів України  -  членів Комітету.

 

 

Продовження засідання після перерви.

 

                                                                 вул. Банкова, 6-8,

                                                                          кімн. 418 (зал засідань)

                                                                                           15 год. 00 хв. 

 

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Купрієнко О.В., Лубінець Д.В., Войцеховська С.М., Кишкар П.М., Папієв М.М., Бондар В.В.

Відсутній  член  Комітету:  Єфремова І.О.

 

Ведеться стенограма та

 аудіозапис засідання Комітету.

 

На запитання головуючого на засіданні Комітету Пинзеника П.В. щодо подальшого розгляду заступник голови Комітету Арешонков В.Ю. висловив особисту думку щодо подання, відповідно до положень статті 220 Регламенту Верховної Ради України та запропонував перейти до прийняття рішення   (стенограма додається).

 

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

зачитав текст резолютивної частини проекту висновку Комітету та проект рішення Комітету щодо питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дейдея Євгена Сергійовича (стенограма додається).

 

Голосували: «за» - 8, «проти» - 0, «утримались» - 2  (прийнято більшістю голосів).

 

 

УХВАЛИЛИ:

Висновок  щодо  подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дейдея Євгена Сергійовича», підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Луценком Ю.В. від 21 червня 2017 року (№06-295вих-17) та направити Голові Верховної Ради України висновок Комітету, зазначене подання та пояснення  народного депутата України Дейдея Є.С.

 

 

 

 

 

 

Перший заступник 

голови Комітету                                                                        П.В.ПИНЗЕНИК

 

 

Секретар  Комітету                                                                   Д.В.ЛУБІНЕЦЬ