Головна > Документи > Протоколи засідань Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
19 лютого 17:10
Засідання Комітету докладніше
19 лютого 12:01
Увага! Зміни у часі проведення засідання докладніше
14 лютого 09:02
Вітання Вітання з Днем народження народного депутата України, члена Комітету СИНЮТКУ Олега Михайловича
докладніше
27 січня 11:35
З В І Т про роботу Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України за період другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2019 року – січень 2020 року) докладніше
24 вересня 17:27
Прийом громадян докладніше
03 липня 16:28
Прийом громадян докладніше
04 квітня 14:02
Сьогодні 4 квітня 2019 року в Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України відбулося восьме чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу. докладніше
25 березня 16:36
Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету

15 січня 2016, 15:16

23 грудня 2015 року (Протокол №41)

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Протокол № 41

від 23 грудня 2015 року

вул. Банкова, 6-8,

кімн. 418, 15 год. 00 хв.

Головує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

Присутні члени Комітету: Арешонков В.Ю., Лубінець Д.В., Кишкар П.М., Папієв М.М.

Відсутні члени Комітету: Купрієнко О.В., Войцеховська С.М., Бондар В.В., Єфремова І.О.

Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: завідувач секретаріату Комітету Нехоца М.В., заступник завідувача секретаріату Прилуцька І.В., головні консультанти: Кабанець Л.В., Меть Т.М., Нижник К.А., Олексійчук О.М., старший консультант Юпатова О.В.

Присутні:

помічники-консультанти народних депутатів України - членів Комітету Єфремової І.О., Лубінця Д.В., Папієва М.М.;

представник Управління взаємодії з Верховною Радою України Секретаріату Кабінету Міністрів України - Попенюк О.В.;

моніторинговий комітет «Відкрито» - Хвостенко Дмитро;

громадський рух «Чесно» - Грабарська Ганна.

Ведеться стенограма засідання Комітету.

Ведеться аудіо-запис засідання Комітету.

Головуючий на засіданні перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував народним депутатам України - членам Комітету розглянути проект порядку денного, який складається з восьми основних питань та питання «Різне» і висловити свої доповнення, пропозиції.

Голова підкомітету Папієв М.М. запропонував розглянути питання про дії народного депутата України Соболєва Є.В., вчинені 22 грудня 2015 року, а також про поведінку групи осіб на балконі залу засідань Верховної Ради України та обґрунтував свою пропозицію.

В обговоренні цієї пропозиції взяли участь народні депутати України - члени Комітету: Лубінець Д.В., Кишкар П.М., Пинзеник П.В. (стенограма додається).

Пропозиція була підтримана всіма присутніми народними депутатами України - членами Комітету.

Перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. запропонував додатково розглянути проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання», внесений народними депутатами України Горбуновим О.В., Іщейкіним К.Є., Гордєєвим А.А. (реєстр. № 3656 від 16.12.2015).

Пропозиція була підтримана всіма присутніми народними депутатами України - членами Комітету.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо процедури ухвалення Державного бюджету України)», внесений народним депутатом України Томенком М.В. (реєстр. № 2169 від 18.02.2015).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

2. Про проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" щодо запровадження імперативного мандату для народних депутатів України", внесений народними депутатами України Лабазюком С.П., Москаленком Я.М. та іншими (реєстр. № 2741 від 27.04.2015).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

3. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розширення змісту поняття «депутатське звернення»)», внесений народним депутатом України Кривошеєю Г.Г. (реєстр. № 2539а від 28.08.2015).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

4. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації», внесений народним депутатом України Березюком О.Р. (реєстр. № 3022 від 03.09.2015).

Інформують: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.,

голова підкомітету Кишкар П.М.

5. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації», внесений народним депутатом України Березюком О.Р. (реєстр. № 3244 від 07.10.2015).

Інформують: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.,

голова підкомітету Кишкар П.М.

6. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо забезпечення кваліфікаційного оцінювання суддів які обираються на посаду судді безстроково)», внесений народними депутатами України Ємцем Л.О., Сироїд О.І. та іншими (реєстр. № 2219а від 02.07.2015).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

7. Про проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо надання права народному депутату України на отримання інформації та ознайомлення з матеріалами справи на стадії досудового слідства)», внесений народним депутатом України Кривошеєю Г.Г. (реєстр. № 2520а від 25.08.2015).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

8. Про проект календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий - липень 2016 року).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

9. Про дії, вчинені 22 грудня 2015 року народним депутатом України Соболєвим Є.В. у будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5), а також групою осіб, які перебували на балконі залу засідань Верховної Ради України

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

10. Про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання», внесений народними депутатами України Горбуновим О.В., Іщейкіним К.Є., Гордєєвим А.А. (реєстр. № 3656 від 16.12.2015).

Інформує: перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В.

11. Різне.

За прийняття порядку денного засідання Комітету «в цілому» з урахуванням внесених пропозицій голосували: «за» - 5 (одноголосно).

1. СЛУХАЛИ: Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо процедури ухвалення Державного бюджету України)», внесений народним депутатом України Томенком М.В. (реєстр. № 2169 від 18.02.2015).

Голосували: «за» - 4, «проти» - 0, «утримався» - 1 (прийнято більшістю голосів).

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок Комітету на проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо процедури ухвалення Державного бюджету України), внесений народним депутатом України Томенком М.В. (реєстр. № 2169).

2. Рекомендувати Верховній Раді України, відповідно до пункту 1 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України, за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні прийняти його за основу.

3. Співдоповідачем від Комітету при розгляді питання на пленарному засіданні Верховної Ради України визначити першого заступника Голови Комітету.

2. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" щодо запровадження імперативного мандату для народних депутатів України", внесений народними депутатами України Лабазюком С.П., Москаленком Я.М. та іншими (реєстр. № 2741 від 27.04.2015).

Перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. поінформував народних депутатів України - членів Комітету про лист ініціатора внесення проекту Закону України (реєстр. № 2714) народного депутата України Лабазюка С.П. стосовно перенесення розгляду Комітетом зазначеного законопроекту. Заперечень не було.

3. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розширення змісту поняття «депутатське звернення»)», внесений народним депутатом України Кривошеєю Г.Г. (реєстр. № 2539а від 28.08.2015).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок Комітету на проект Закону України (реєстр. № 2539а від 28.08.2015), і рекомендувати Верховній раді України за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні прийняти його за основу з урахуванням зауважень Комітету.

2. Співдоповідачем від Комітету при розгляді питання на пленарному засіданні Верховної Ради України визначити першого заступника голови Комітету.

4. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. та голови підкомітету Кишкаря П.М. про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації», внесений народним депутатом України Березюком О.Р. (реєстр. № 3022 від 03.09.2015).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок Комітету на проект Постанови Верховної Ради України, внесений народним депутатом України Березюком О.Р. (реєстр. № 3022 від 03.09.2015).

2. Звернутись до Голови Верховної Ради України, відповідно до частини першої, пункту 2 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України, з пропозицією повернути зазначений проект Постанови (реєстр. № 3022) суб'єкту права законодавчої ініціативи без його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

5. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. та голови підкомітету Кишкаря П.М. про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації», внесений народним депутатом України Березюком О.Р. (реєстр. № 3244 від 07.10.2015).

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України - члени Комітету: Папієв М.М., Лубінець Д.В. (стенограма додається).

За результатами обговорення було висловлено пропозицію передбачити у висновку Комітету уточнення щодо квотного принципу розподілу комітетів та наголосити на тому, що квота депутатської фракції Політичної партії «Об'єднання «САМОПОМІЧ» вже використана (стенограма додається).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок Комітету на проект Постанови Верховної Ради України, внесений народним депутатом України Березюком О.Р. (реєстр. № 3244 від 07.10.2015).

2. Звернутись до Голови Верховної Ради України, відповідно до частини першої, пункту 2 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України, з пропозицією повернути зазначений проект Постанови (реєстр. № 3244) суб'єкту права законодавчої ініціативи без його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

6. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо забезпечення кваліфікаційного оцінювання суддів які обираються на посаду судді безстроково)», внесений народними депутатами України Ємцем Л.О., Сироїд О.І. та іншими (реєстр. № 2219а від 02.07.2015).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

Висновок на відповідність оформлення та реєстрації проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення кваліфікаційного оцінювання суддів, які обираються на посаду судді безстроково)», внесеного народними депутатами України Ємцем Л.О. та Сироїд О.І. (реєстр. №2219а), вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, і направити його Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, який визначено головним з підготовки і попереднього розгляду зазначеного проекту Закону.

7. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо надання права народному депутату України на отримання інформації та ознайомлення з матеріалами справи на стадії досудового слідства)», внесений народним депутатом України Кривошеєю Г.Г. (реєстр. № 2520а від 25.08.2015).

Голосували: «за» - 4, «проти» - 0, «утримався» - 1 (прийнято більшістю голосів).

УХВАЛИЛИ:

Висновок на відповідність оформлення та реєстрації проекту Закону (реєстр. №2520а від 25.08.2015), вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, і направити його Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, який визначено головним з підготовки і попереднього розгляду цього законопроекту.

8. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий - липень 2016 року).

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України - члени Комітету: Папієв М.М., Кишкар П.М., Лубінець Д.В. (стенограма додається).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

1. Підтримати проект календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та внести на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України - членами Комітету проект Постанови Верховної Ради України «Про календарний план проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання».

2. Рекомендувати Верховній Раді України, відповідно до положень частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України, прийняти за основу та в цілому проект Постанови Верховної Ради України «Про календарний план проведення четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання».

3. Визначити доповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В.

9. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про дії, вчинені 22 грудня 2015 року народним депутатом України Соболєвим Є.В. у будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5), а також групою осіб, які перебували на балконі залу засідань Верховної Ради України.

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України - члени Комітету: Папієв М.М., Арешонков В.Ю., Лубінець Д.В., Кишкар П.М.

Народні депутати України - члени Комітету дійшли висновку щодо необхідності внесення змін до Положення про порядок оформлення документів для відвідування пленарних засідань Верховної Ради України, затвердженого розпорядженням Голови Верховної Ради України від 25.04.2006 № 359, а також було висловлено деякі пропозиції до проекту рішення Комітету з цього питання. (стенограма додається).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію Комітету про дії, вчинені 22 грудня 2015 року народним депутатом України Соболєвим Є.В. у будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5), а також групою осіб, які перебували на балконі залу засідань Верховної Ради України, взяти до відома.

2. Звернути увагу народного депутата України Соболєва Є.В. на необхідність неухильного дотримання при виконанні своїх повноважень вимог Конституції України, Закону України «Про статус народного депутата України», Регламенту Верховної Ради України та інших законів України, додержання присяги народного депутата України, загальновизнаних норм моралі, завжди зберігати власну гідність, поважати честь і гідність інших народних депутатів України, службових та посадових осіб і громадян, утримуватись від дій, заяв та вчинків, що компрометують його самого, виборців, Верховну Раду України, державу; та продовжити розгляд цього питання за участю народного депутата України Соболєва Є.В.

3. Звернутися з листами до народного депутата України Соболєва Є.В. надати Комітету письмове пояснення з приводу його дій, вчинених 22 грудня 2015 року у будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5), та до Апарату Верховної Ради України щодо надання відеоматеріалів інциденту, що стався 22 грудня 2015 року за участю, зокрема, народного депутата України Соболєва Є.В. та групи осіб, яких він намагався провести до будинку Верховної Ради України по вулиці Грушевського, 5.

4. Запропонувати Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б. у разі порушення дисципліни особами, присутніми на пленарних засіданнях Верховної Ради України, вживати заходів, передбачених частинною другою статті 53 Регламенту Верховної Ради України, та внести зміни до Розпорядження Голови Верховної Ради України від 25.04.2006 № 359 «Про затвердження Положення про порядок оформлення документів для відвідування пленарних засідань Верховної Ради України» (пропозиції додаються).

5. Рішення Комітету надіслати Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б. та Першому заступнику Керівника Апарату Верховної Ради України Слишинському В.І. для організації виконання та поінформувати народного депутата України Соболєва Є.В. про рішення Комітету стосовно його дій.

10. СЛУХАЛИ:Інформацію першого заступника голови Комітету Пинзеника П.В. про проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання», внесений народними депутатами України Горбуновим О.В., Іщейкіним К.Є., Гордєєвим А.А. (реєстр. № 3656 від 16.12.2015).

Голосували: «за» - 5 (прийнято одноголосно).

УХВАЛИЛИ:

1. Висновок Комітету на проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання», внесений народними депутатами України Горбуновим О.В., Іщейкіним К.Є., Гордєєвим А.А. (реєстр. № 3656 від 16.12.2015).

2. Рекомендувати Верховній Раді України розглянути зазначений проект Постанови (реєстр. № 3656) з урахуванням зауважень та пропозицій Комітету і визначитись шляхом голосування.

11. Різне.

Секретар Комітету Лубінець Д.В. поінформував народних депутатів України - членів Комітету про стан виконання рішень Комітету Апаратом Верховної Ради України (стенограма додається).

Перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. нагадав про те, що 25 грудня ц.р. о 14 год. 30 хв. має відбутись прийом громадян Комітетом та запропонував висловити пропозиції щодо того, кому з народних депутатів України - членів Комітету доручити вести цей прийом. За результатами нетривалого обговорення було доручено провести зазначений захід заступнику голови Комітету Арешонкову В.Ю. та секретарю Комітету Лубінцю Д.В. (стенограма додається).

Голова підкомітету Кишкар П.М. та заступник голови Комітету Арешонков В.Ю. порушили питання щодо стану підготовки змін до Регламенту Верховної Ради України та участі в цій роботі експертів програми USAID і Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб у реформуванні Верховної Ради України. Пояснення щодо порушеного питання надав перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. (стенограма додається).

Голова підкомітету Кишкар П.М., голова підкомітету Папієв М.М. та перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. обмінялись думками стосовно вирішення питання забезпечення народних депутатів України додатковими робочими місцями для їх помічників-консультантів (стенограма додається).

Перший заступник голови Комітету Пинзеник П.В. поінформував народних депутатів України - членів Комітету про проведенням Комітетом спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив круглого столу на тему: «Зміни до Регламенту Верховної Ради України: вдосконалення правового регулювання парламентських процедур» 25 грудня ц.р. та запросив їх до участі в цьому заході.

Крім того, він нагадав присутнім народним депутатам України - членам Комітету про те, що наступне засідання Комітету за графіком, затвердженим Комітетом, відбудеться 13 січня 2016 року.

Перший заступник

голови Комітету П.В.ПИНЗЕНИК

Секретар Комітету Д.В.ЛУБІНЕЦЬ